9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ۱۰:۴۸:۵۵
کد مطلب:  778902
غبار زمان بر سالن نیمه تمام هزار نفری آموزش و پرورش گیلان

سالن آمفی تئاتر آموزش و پرورش استان گیلان که گنجایش هزار نفر را دارد، بیشتر از 6 هزار روز است که در انتظار ساخت و تکمیل است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، طیّ قراردادی میان آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان  در تاریخ 24 بهمن ماه 1379 ساخت سالن آمفی تئاتر در بلوار شهید مدرس شهر رشت آغاز شد ولی با گذشت 18 سال و یا بهتر بگوییم با گذشت بیشتر از 6 هزار و 400 روز از آن تاریخ، این سازه هنوز به سرانجام نرسیده است.

این سالن نیمه تمام با زیربنای 12 هزار متر مربع در زمینی به مساحت 7 هزار و 900 متر مربع در حال ساخت است که تاکنون با صرف 4 میلیارد و 500 میلیون تومان 70 درصد پیشرفت کار دارد. این سالن در صورت تکمیل جزو مدرن ترین و کامل ترین سالن های نمایش شمال کشور خواهد بود.

فضای نمایشگاهی، استودیوی ضبط، اتاق های تعویض لباس، چهره پردازی، موسیقی، مطالعه، نور و صدا، مدیریت و کارگردانی از امکانات ویژه این سالن نیمه تمام است.

باید به فکر چاره بود؛ چرا که به گفته رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان بسیاری از تجهیزات سالن هزار نفری آموزش و پرورش از جمله آسانسور، وسایل گرمایشی و سرمایشی، سرامیک و تجهیزات نور دهی با 5 / 1 میلیارد تومان خریداری شده، به دلیل ناتمام ماندن ساختمان در گوشه ای انبار شده و در حال مستهلک شدن هستند.

به نظر می رسد با توجه به نیاز مبرم آموزش و پرورش استان به وجود چنین سالن مجهزی باید تمام دستگاه های اجرایی استان به ویژه نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی دست به دست هم داده برای تکمیل این طرح تلاش کنند.

به اشتراک بگذارید :