26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  778773
قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش؛
انتخاب نمایندگان معلمان در شورای عالی و صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای افزایش مشارکت فرهنگیان در آموزش‌وپرورش صورت می‌گیرد

قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش اظهار کرد: انتخاب نمایندگان معلمان در شورای عالی و صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای افزایش مشارکت فرهنگیان درآموزش‌وپرورش صورت می‌گیرد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، صبح امروز امیرعلی نعمت الهی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات تعیین نمایندگان فرهنگیان برای عضویت در شورای عالی آموزش‌وپرورش، ضمن بازدید از فرایند برگزاری انتخابات، در نشست راهبری انتخابات شورای عالی آموزش‌وپرورش شرکت کرد.

 

در این بازید، قائم‌مقام وزیر با قدردانی از زحمات و تلاش اعضای ستاد راهبری انتخابات، اظهار امیدواری کرد کهانتخابات تعیین نمایندگان فرهنگیان برای عضویت در شورای عالی آموزش‌وپرورش موفق‌تر از گذشته انجام شود و خوشبختانه کارهایی که در این دوره از آموزش‌وپرورش انجام‌شده است برای همیشه در نظام تعلیم و تربیت ثبت خواهد شد وتلاش‌هایی که برای این انتخابات انجام می‌شود سبب افزایش کیفیت فرایند خواهد شد.

 

نعمت الهی با اشاره به انتخاب سه همکار عضو شورای عالی آموزش‌وپرورش، گفت: در راستای تأکیدهای مقام معظم رهبری در خصوص حفظ شان و جایگاه معلم و برنامه‌های رئیس‌جمهور، گامی دیگر در جهت جلب مشارکت همکاران فرهنگی برداشته‌شده است و در سال گذشته همکاران در همین ستاد مفتخر شدند که برای اولین بار با یک انتخابات هماهنگ و مطلوب در صندوق ذخیره فرهنگیان، انتخابات برگزار کنند و دو نفر به‌عنوان منتخبین فرهنگیان سراسر کشور در هیئت‌امنای صندوق ذخیره حضور داشته باشند.

 

وی در ادامه اضافه کرد: این ستاد فعالیت خود را از ماه‌ها قبل شروع کرده است و ۱۲۵هزار نفر می‌توانند در این انتخابات کاندیدا شوند اما برای شفافیت بیشتر و استفاده از ظرفیت همکاران شاغل در مدارس، همکاران ستادی که حدود 7 هزار نفر می‌شوند نمی‌توانند کاندیدای انتخابات شوند و نهایتاً 118 هزار نفر واجد شرایط کاندیداتوری در انتخابات هستند.

 

قائم‌مقام وزیر بابیان اینکه شورای عالی آموزش‌وپرورش بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در آموزش‌وپرورش است، اظهار کرد: برنامه‌های وزیر آموزش‌وپرورش بر اساس سند تحول بنیادین و مشارکت فرهنگیان در نظر گرفته‌شده است و وزیر آموزش وپرورش تاکید دارد حضور مؤثرتر و مفیدتر فرهنگیان انجام بگیرد وتفویض اختیار به مدارس، انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیانو شور ای عالی آموزش‌وپرورش ازجمله برنامه‌های وزیر آموزش‌وپرورش درباره حضور و مشارکت بیشتر فرهنگیان در برنامه‌های آموزشی و پرورشی است.

 

نعمت الهی خاطرنشان کرد: رأی همکارانی که در شورای عالی عضو خواهند شد، قانونی است و درگذشته مدیران آموزش‌وپرورش این افراد را انتخاب می‌کردند که با نظر وزیر آموزش‌وپرورش تمامی همکاران در کشور می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و مدت عضویت در شورای عالی ۴سال است.

 

قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش در ادامه افزود: یک نفر از این سه عضو باید از بین بانوان باشند و هر یک از این سه عضو انتخابی باید از یکی از مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم باشند و به‌نوعی هرکدام از این مقاطع تحصیلی یک نماینده در شورای عالی آموزش‌وپرورش خواهند داشت.

 

وی گفت: از تمامی همکاران واجد شرایط در کشور درخواست می‌کنم که در این انتخابات شرکت کنند و به این فرصت مغتنم توجه داشته باشند.

 

نعمت الهی بابیان شرایط افراد رأی‌دهنده، تصریح کرد: علاوه بر شاغلین به دلیل تکریم مقام و استفاده از تجربه بازنشستگان، بازنشستگان فرهنگی هم در این انتخاب شرکت می‌کنند و همچنین برای بهره‌گیری از نظرات دانشجو معلمان، آن‌ها هم می‌توانند در انتخابات رأی دهند.

 

گفتنی است از صبح روز شنبه ۲۹دی‌ماه  کار انتخاب سه نفر از اعضای شورای عالی آموزش‌وپرورش از طریق انتخابات آغازشده است و تمامی افراد واجد شرایط یعنی همکاران آموزشی شاغل در مدارس دارای مدرک فوق‌لیسانس، 12 سال سابقه کار و حداکثر 31 سال سابقه می‌توانند به سایت https://home.sinarubik.ir/ مراجعه و ثبت‌نام کنند.

به اشتراک بگذارید :