9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ ۱۱:۴۸:۴۰
کد مطلب:  yNsLIwmg
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز خبر داد :
برگزاری مسابقات قرآن کریم نواحی چهارگانه شیراز به میزبانی ناحیه یک /پیام تشکر میزبان مسابقات

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز گفت: همزمان با ایام فاطمیه (س) آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز ، میزبان هزار دانش آموز قاری و حافظ قرآن شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،نصراله کیانی در آیین افتتاحیه  سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن ،عترت ونمازمرحله مقدماتی استان فارس در شیراز  گفت: مسابقات قرآن کریم  دانش آموزان فارس  در سال جاری در 14 منطقه و شهرستان استان برگزار می گردد  که ناحیه یک آموزش و پرورش شیراز  نیز میزبان  یک هزار دانش آموز دختر و پسر دوره اول و دم متوسطه  از نواحی چهارگانه شیراز است.

وی گفت: این مسابقات در  ده رشته  قرائت ، ترتیل ، حفظ ،تفسیر، نهج البلاغه ،صحیفه سجادیه، مداحی ،اذان، احکام و انشاء نماز در تاریخ19  و 20 اسفندماه  برگزار می گردد .

کیانی گفت: این مسابقات با هدف  احیا و ترویج فرهنگ قرآن ، عترت و نماز و توجه دادن فرزندان عزیز  ایران اسلامی به مفاهیم  و معانی بلند کتاب آسمانی و آشنایی نسل جوان با اندیشه های پربار امام علی (ع) در کتاب شریف  نهج البلاغه و همچنین مانوس ساختن دانش آموزان با نماز برگزار می گردد .

دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز گفت: در این  مسابقات برنامه های جانبی نیز  برای دانش آموزان پیش بینی شده است ، که از ان جمله، برپایی غرفه های فروش محصولات فرهنگی و خوراکی ، و برپایی نمایشگاهی از فعالیت های بخش های گوناگون اداری ، اجرای سرود ملی و مذهبی می باشد.

وی با بیان اینکه "این ناحیه در دو سال متوالی میزبان این مسابقات بوده " افزود :  در سال همدلی و همزبانی و در سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام ) باید اینگونه برنامه ها بیشتر اجرا گردد.

گفتنی است ، بزرگترین رویداد قرآنی استان فارس 19  و20 اسفند  ماه جاری  ،با اجرای مسابقات قرآن عترت و نماز و با همکاری ادارات آموزش و پرورش آباده ،  کامفیروز ،  بیضا،  سروستان  ،جویم ،  کوار ، خنج ، ناحیه یک شیراز ،  علامرودشت ، دشمن زیاری ، جره و  بالاده ،  سرچهان ، نی ریز و بیرم رقم خواهد خورد.

در این مسابقات،بیش از 7000  دانش آموز ، 900 داور و  بیش از 1500  تن از عوامل اجرایی  در 350  حوزه های آزمون شفاهی حضور خواهند داشت.

پیام تشکر میزبان مسابقات

 

بسم الله الرحمن الرحيم

"يجزى الذين أحسنوا بالحسنى"

بحمدلله و المنه، درپرتو تفضلات خاصه ى حضرت بارى تعالى شأنه، حرکت قرآنى خويش را با نام زيباى الله و وصف دلربايش الرحمن و الرحيم آغاز نموديم و با بضاعت اندک خويش،مشتاقانه و عاشقانه قدم در راه انس با نامه ى تذکرت و صحيفه رحمت،نهاديم تا توفيق بهره مندى از معارف منشور هدايت، نور مقصودمان گردد.

واکنون که باعنايت الهى،ساحتى ديگر از اين مقام،سامان يافت،ضمن سپاس فراوان از جلوس اجلال مسئولين،مديران،صاحب نظران،انديشمندان،داوران،عالمان علوم قرآنى و شيفتگان کلام وحى،بطورخاص مدیرکل محبوب ، روساومعاونین محترم پرورشی وتربیت بدنی نواحی شیراز،از سعى مشکورانه و تلاش مأجورانه ى همکاران ارجمندم در ادارات آموزش وپرورش میزبان در استان فارس به ويژه ناحيه يک شيراز که جهت  برگزارى محفل انس با والاترين اشراق الهى-قرآن کريم- عشق واشتياق مصروف داشتند کمال امتنان رادارم و از خداوند منان خواستارم شرح واژه هاى معرفت انوار کلامش را بر لوح دلمان،نقش تجلى زند و اين عمل را به قبول حسن از ما بپذيرد و از شوائب سمعه و ريا در امان بدارد و به آن تشريف خالصا لوجهه کريم ارزانى دارد،باشد که از معتصمين به عهدنامه ى الهى گرديم.

"ربنا تقبل منا،إنک انت السميع العليم"

کیانی- مدیرآموزش وپرورش ناحیه یک و دبیرشورای آموزش وپرورش  شهرستان شیراز-بیستم اسفندنودوچهار

به اشتراک بگذارید :