22 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۱۱:۱۹:۴۰
کد مطلب:  777308
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین
همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی در قزوین برگزار می شود

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین گفت: دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی ویژه دوره پیش دبستانی سال آینده در این استان برگزارمی شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ،خیرالله رحمانی روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش قزوین افزود: این همایش به منظور پرورش مبانی هویت اسلامی ایرانی در کودکان به ویژه کودکان دوره پیش از دبستان که شاکله شخصیتی آنان در حال شکل گیری است و در راستای ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و فرهنگ سلامت برگزار می شود.
وی اضافه کرد: بهره مندی از ابزار هنر، معرفی و شناخت بیشتر آحاد جامعه از این مقوله، تقویت و انسجام هویت ایرانی اسلامی و پیوند هرچه بیشتر کودکان با انقلاب اسلامی و تقویت هویت ملی در این همایش مورد توجه خواهد بود.
رحمانی اظهار داشت: به منظور برگزاری هرچه بهتر این همایش مهم، تشکیل کارگروهی برون سازمانی و همچنین پیگیری مستمر در جلسات شورای آموزش و پرورش ضروری به نظر می رسد.
وی ، خواستار همکاری دستگاه های مختلفی چون شهرداری، صدا و سیما، کانون پرورش فکری، میراث فرهنگی و گردشگری و بهزیستی در خصوص تخصیص امکانات، فضا و تجهیزات در راستای برگزاری این همایش شد.
رحمانی با شرح دستور بعدی نشست شورای آموزش و پرورش با موضوع هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: در سال جاری تمام دستگاه ها در این خصوص سنگ تمام گذاشتند اما تکریم مقام معلم منحصر به هفته معلم نبوده و باید در طول سال جریان داشته باشد.
وی اظهار داشت: در همین راستا آموزش و پرورش استان هر ماه برنامه های متنوعی دارد به طور مثال تقدیر از معلمان پیشکسوت که اخیرا برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین خواستار پیش بینی و احداث فضاهای آموزشی در منطقه شهری مهرگان شد و افزود: با توجه به افزایش قیمت مسکن در استان و قیمت پایین تر منطقه مهرگان، اگر روند افزایش جمعیت آن ادامه داشته باشد احداث واحدهای آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین تجهیز واحدهای احداث شده به وسایل مورد نیاز آموزشی ضرورتی غیر قابل انکار است.
7388همایش هویت کودک ایرانی اسلامی برای اولین بار، شهریورماه سال جاری در استان یزد برگزار شد و دومین دوره آن در سال آینده با حضور 32 استان کشور به میزبانی قزوین برگزار خواهد شد.
اولین همایش هویت کودک ایرانی اسلامی شهریورماه سال جاری در استان یزد برگزار شد 
همایش هویت کودک ایرانی اسلامی برای اولین بار، شهریورماه سال جاری در استان یزد برگزار شد و دومین دوره آن در سال آینده با حضور 32 استان کشور به میزبانی قزوین برگزار خواهد شد

به اشتراک بگذارید :