16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۳:۴۷:۰۱
کد مطلب:  776717
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خبرداد:
کمبود ٩ هزار و ٥٥٤ نفر معلم در سال تحصیلی آینده در فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در سال تحصیلی ٩٨-٩٩ استان فارس با کمبود ٩ هزار و ٥٥٤ نفر نیروی آموزشی مواجه خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکترعلی عسکر نجفی در یکصد و سی امین جلسه شورای آموزش و پرورش استان به ریاست استاندار، با اشاره به بکارگیری ٥٧ هزار و ٩٧١ نیروی آموزشی در سال تحصیلی ٩٧-٩٨، خاطرنشان کرد: برای سال تحصیلی آینده با احتساب بازنشستگان با کمبود نیروی آموزشی مواجه خواهیم شد.

وی به وجود ٩هزا و ٣١١واحد آموزشی در فارس اشاره و عنوان کرد که دو هزار و ٩٤٢ مدرسه غیر دولتی و مابقی دولتی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تصریح بر اینکه در برنامه ششم توسعه کشور پیش بینی‌شده که ١٥ درصد از مدارس استان‌ها در پایان این برنامه، غیر دولتی باشند، افزود: در استان فارس تقریبا به این درصد در سال‌های میانی این برنامه رسیده‌ایم.

نجفی همچنین تعداد کلاس‌های درسی فعال استان را ٤٢ هزار کلاس اعلام کرد و گفت: از این تعداد ٣٢ هزار کلاس  دولتی است که از میان دولتی‌ها ١٣ هزار کلاس روستایی و ١٩ هزار کلاس آن شهری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشریح وضعیت تجهیزات مدارس فنی‌وحرفه‌ای آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: هم‌اینک ٣٨ درصد از دانش آموزان فارسی در مدارس فنی‌وحرفه‌ای مشغول تحصیل هستند که به اعتبار ١٣ میلیارد تومانی برای خرید تجهیزات این مدارس نیازمندیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین تصریح کرد: یکهزار و ٨٠٠ فضای آموزشی فارس نیازمند تخریب و بازسازی هستند.

نجفی همچنین با بیان اینکه بخش عمده‌ای از جلسه قبل شورای آموزش و پرورش استان به معرفی سند بنیادین آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرد، گفت: فرهنگ سازی و آشناسازی همه عوامل فرهنگی با این سند آغاز شده است.

وی یادآور شد: استان فارس پیشگام راه‌اندازی دبیرخانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در کشور بوده است.

نجفی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ٤٠٠ مصوبه در شورای آموزش و پرورش فارس به تصویب رسیده است.

به اشتراک بگذارید :