28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۳:۲۷:۱۵
کد مطلب:  776702
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در همایش بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آموزش و پرورش به تنهایی توان حل مشکلات خود را ندارد

همایش بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مسئولین کشوری و استانی در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به تشکیل جلسات منظم شورای آموزش و پرورش در این استان گفت: کسب رتبه های بتر کشوری در زمینه شوراهای آموزش و پرورش در این استان نشان از تلاش و دغدغه مسئولین این استان در حوزه آموزش و پرورش است .

وی با اشاره به تراکم 32 نفری دانش آموز در این استان نسبت به تراکم 24 نفری در کشور ، تاکید کرد: شهرستان های استان تهران اگرچه در کنار پایتخت و شهر تهران قرار گرفته است اما از محدودیت هایی در حوزه آموزش و پرورش برخوردار است .

صیدلو با تاکید بر اینکه در شهرستان های استان تهران به ازای هر 19 دانش آموز یک نفر همکار فرهنگی وجود دارد و این در حالی است که این عدد در کشور به 14 نفر دانش آموز می رسد ، تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی متخصص از جمله نیازهای جدی شهرستان های استان تهران می باشد .

این مقام مسئول ،رشد دانش آموزی در این استان را 3 درصد در سال دانست و افزود: نیاز به ساخت  1 هزار کلاس درس در سال ، جهت تامین فضای آموزشی  در این استان ضروری است .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش به تنهایی توان حل مشکلات خود را ندارد، تصریح کرد: آموزش و پرورش متعلق به کل جامعه است و طبق قانون شوراها همگی نهادها ، ارگان ها و مسئولین باید در توسعه و دست یابی به اهداف عالی آن تلاش کنند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :