26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۲:۳۸:۳۷
کد مطلب:  776630
استاندار تهران در همایش بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آموزش اولین گام در جهت توسعه است

همایش بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مسئولین کشوری و استانی در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محسنی بندپی استاندار تهران ، ضمن تقدیر از تلاش تمام کسانی که در پیشبر اهداف عالی تعلیم و تربیت ،آموزش و پرورش را یاری می کنند ، اظهار داشت: دانش و دانایی مهمترین رکن توسعه است .

وی با شاره به اینکه اگر توسعه را یک هدف مطلوب بدانیم از ابعاد مختلفی برخوردار است ، تاکید کرد: رشد همه جانبه توسعه فرهنگی ، علمی ، اقتصادی هر جامعه ای در گرو توجه به نظام آموزشی آن است.

محسنی بندپی، با تاکید بر اینکه آموزش اولین گام در جهت توسعه است ، تصریح کرد: باید به این نکته مهم توجه کنیم که کسانی مخاطب نظام آموزشی هستند که در طلایی ترین سنین زندگی خود هستند و این بزرگترین ظرفیت برای تعلیم و تربیت است .

استاندار تهران ، توجه ویژه به تربیت در کنار آموزش را از تعالیم توصیه شده دینی ما دانست و افزود: یکی از راههای اساسی در مبارزه و کاهش آسیب های اجتماعی قطعا پرداختن به تربیت در کنار آموزش می باشد .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مسائلی که در نظام آموزشی مورد غفلت قرار گرفته بود را شوراهای آموزش و پرورش دانست و افزود: باید با استفاده از ظرفیت های عظیم شورای آموزش و پرورش در جهت توسعه اهداف عالی تعلیم و تربیت گام برداریم .

وی بی اعتنایی به مسائل آموزش و پرورش را بی اعتنایی به کلیه مسائل کشور دانست و تاکید کرد: باید در زمینه مسائل آموزش و پرورش به استاندارد های لازم دست یابیم .

استاندار تهران در پایان بیرون آوردن دانش آموزان از محفوظات محوری  در این دوره از وزارت آموزش و پرورش را گامی رو به جلو خواند و خاطرنشان کرد: منشا همه تحولات می تواند در آموزش و پرورش باشد و باید این را در اقدام و عمل مشاهده نماییم.

 

 

به اشتراک بگذارید :