28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۱:۴۳:۳۱
کد مطلب:  776560
معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی :
در پرتو آموزش و پرورش امروز ،دنیای آینده شکل می گیرد

همایش بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مسئولین کشوری و استانی در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مجتبی زینی وند معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از همه کسانی که به پویایی فرهنگ و تعلیم و تربیت کشور کمک می کنند ، اظهار داشت : مبنای توسعه و مدار هر تحولی در جامعه آموزش و پرورش است .

وی ، با اشاره به اینکه در پرتو آموزش و پرورش امروز ،دنیای آینده شکل می گیرد ، تاکید کرد: آموزش و پرورش به معنای واقعی کلمه پل مستحکم ارتباطی بین جامعه و مدرسه است و اگر قرار است جهانی آباد و آینده ای پویا را تجربه کنیم باید به آموزش و پرورش عنایت و توجه ویژه شود.

زینی وند، کشورهایی را که در شاخص های توسعه پیشرفت داشته اند ، کشورهایی دانست که به آموزش و پرورش نگاه جدی داشته اند و افزود: سرمایه گذاری در جهت آموزش و توجه به سرمایه عظیم نیروی انسانی دو رکن اساسی توسعه در هر جامعه می باشد .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت یک رسالت چند بعدی را بر عهده دارد ، تصریح کرد: ارتقای جایگاههای شورا های آموزش و پرورش می تواند آموزش و پرورش را  در رسیدن به اهداف عالی تعلیم و تربیت کمک نماید.

وی ادامه داد: در پرتو اجرایی شدن قانون شوراهای آموزش و پرورش و مشارکت فکری و عملی همه دستگاهها و نهادهای دولتی و غیر دولتی است  است که می توان به یک عدالت و کیفیت مطلوب آموزشی در جامعه دست یافت.

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فصول مختلف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حوزه فرهنگ ، تاکید کرد: اگر قرار است راهکارهای سند تحول بنیادین در حوزه گسترده مسائل فرهنگی تحقق یابد نیازمند توجه ویژه به قانون شوراها و مشارکت و همفکری گسترده تمامی اقشار جامعه به آن می باشیم .

زینی وند حضور ائمه جمعه را به دلیل داشتن نقش معنوی و دینی در جامعه در شوراهای آموزش و پرورش را بسیار موثر دانست و تاکید کرد: اگر بخواهیم به یک آموزش و پرورش پویا و سرزنده نزدیک شویم باید همگی ارگان های ، نهادها و اقشار جامعه و اولیا و مربیان به یاری آموزش و پرورش بیایند.

این مقام مسئول در پایان با تقدیر از شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، خاطرنشان کرد : کسب رتبه اول کشور در تمامی حوزه های شورا های آموزش و پرورش توسط شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، نشان از همت همگی مسئولین این استان است که جای تقدیر فراوان دارد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :