14 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۱:۲۳:۲۶
کد مطلب:  776534
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تاکستان
باید فضایی ایجاد شود که مسئولین و مردم دغدغه آموزشی و تربیتی داشته باشند

هشتمین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان تاکستان در دبیرستان نمونه دولتی فارابی با حضور رحمانی مدیرکل آموزش وپرورش و دیگر مسئولین شهرستانی برگزارگردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین به نقل از روابط عمومی تاکستان : دراین جلسه طاهرخانی مدیرآموزش وپرورش شهرستان ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه و تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش، گزارش اقدامات 35 مصوبه اجرایی جلسات قبل را ارائه نمود و بیان کرد 21 مورد مصوبه دیگر نیز در دست اقدام و اجرا می باشد.

خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش وپرورش استان قزوین در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته شواراهای آموزش و پرورش و تقدیر و تشکر از حضور اعضا در این جلسه، بیان داشت تصویر آینده ی هر کشور را می توان در آیینه حال آموزش و پروش آن کشور دید.

وی بیان داشت سند تحول بنیادین رسالت مهمی بر عهده آموزش و پروش گذاشته است و باید فضایی ایجاد کنیم تا سال 1404 دانش آموزی تربیت کنیم که در تراز جمهوری اسلامی باشد.

رحمانی در ادامه با بیان اینکه درمانگاه همه دردهای جامعه آموزش و پرورش است، افزود: اگر امروز همه مسئولین در آموزش و پروش برنامه ریزی و سرمایه گذاری نکنند باید در آینده هزینه های زیادی کنیم تا مشکلات ایجاد شده را حل کنیم. آموزش و پرورش باید مورد توجه قرار گیرد تا زندان ها کوچک شوند و آمار جرایم کاهش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش ضمن تصریح بر اینکه باید فضایی ایجاد شود تا مسئولین و مردم دغدغه آموزشی و تربیتی داشته باشند، افزود 98/5 درصد از اعتبارات آموزش و پرورش جهت پرداخت حقوق فرهنگیان گرانقدر می شود و بودجه کافی برای کیفیت بخشی و بهبود امکانات آموزش و پرورش وجود ندارد.

رحمانی در پایان با اشاره به حضور 16هزار معلم در استان که عناصر ملکوتی استان هستند، گفت : این عناصر ملکوتی می توانند با داشتن ابزارهای مناسب و لازم کارهای بزرگ انجام دهند.

به اشتراک بگذارید :