27 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۱:۱۱:۱۵
کد مطلب:  776527
فرماندار تاکستان
چشم امید مردم به جلسات شوراهای آموزش و پرورش است.

هشتمین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان تاکستان در دبیرستان نمونه دولتی فارابی با حضور رحمانی مدیرکل آموزش وپرورش و دیگر مسئولین شهرستانی برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین : جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با حضور خیرالله رحمانی مدیر کل آموزش و پرورش، بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس و اعضای شورا با ریاست مبیّن فرماندار شهرستان تاکستان برگزار گردید.

محمد مبیّن فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان تاکستان از کلیه افرادی که در زمینه آموزش و پرورش فعال هستند تشکر کرد وعنوان کرد چشم امید مردم به جلسات شوراهای آموزش و پرورش است تا نیازهای مدارس آن ها را رفع کند.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه ایشان پیگیر عملیاتی شدن مصوبات هستند، بیان نمود : جامعه در آینده به دست نونهالان و دانش آموزانی است که امروز تربیت می شوند.

مبیّن از خیرین مدرسه ساز تشکر کرد که کمک حال دولت هستند و افزود نباید از توجه به حاشیه شهر و بافت ناکارآمد در بازآفرینی شهری غافل شد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی هفته شوراهای آموزش و پرورش را تبریک گفت و بیان کرد در آستانه چهلمین سالگرد دهه فجر اراده مجلس بر حل مشکلات آموزش و پرورش می باشد.

بهمن طاهرخانی در ادامه افزود آموزش و پرورش یک نهاد استراتژیک است و جامعه را در همه ابعاد تحت تاثیر قرار می دهد. وی بیان کرد به علت گستردگی آموزش و پرورش میزان بودجه ی این نهاد کافی نیست و با سیاست گذاری های دولت باید آموزش و پرورش از مشکلات مالی خارج شود.

ایشان با بیان اینکه در پنج سال آینده آموزش و پرورش به سیصدهزار نیرو نیاز دارد، اظهار کرد مجلس در قانون سال بعد اجازه ی استخدام هفده هزار نیرو در آموزش و پرورش را داده است.

در ادامه جلسه جهانبخت رییس نوسازی اداره کل آموزش و پرورش استان، بیان کرد عدالت آموزشی در سراسر استان نزدیک به هم است. ایشان ضمن ارائه آمار استانداردی مدارس، میزان سرانه فضای آموزشی هر دانش آموز و تعداد کلاس ها بیان کرد در شهرستان تاکستان 4 مدرسه جدید در دست احداث می باشد.

جهانبخت هدف نوسازی استان را حذف بخاری های نفتی و شعله از مدارس بیان کرد و افزود در حال حاضر برنامه ریزی این اداره برای نصب رادیاتورهای برقی هوشمند می باشد که نسبت به رادیاتورهای معمولی مزایای زیادی دارند.

رییس اداره نوسازی استان بیان کرد جشنواره خیرین مدرسه ساز با رویکرد سیستم های گرمایشی استاندارد در حال پیگیری است.

ابراهیم زاده رییس اداره مشارکت های مردمی  اداره کل آموزش و پرورش استان، ضمن تشکر از اعضای شورا و تبریک هفته گرامیداشت شوراها، بیان کرد هدف قانون شوراهای آموزش و پرورش که در سال 1372 توسط مجلس چهارم تصویب شد، بر اصل تمرکززدایی، تفویض اختیار، استفاده از امکانات و مشارکت فکری ، معنوی ومادی نخبگان و مسئولین دانست.

وی وظیفه این شورا را سیاست گذاری برنامه های سالیانه آموزش و پرورش و نظارت بر آن ها، رصد برنامه ها و خروجی آن ها بیان کرد. وی در ادامه افزود شورای آموزش و پروش موتور محرک آموزش و پرورش به حساب می آید.  

به اشتراک بگذارید :