16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  775990
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان در نشست شورای برنامه ریزی اردوگاه های استان اعلام کرد:
فعالیت 10 اردوگاه دانش آموزی در خوزستان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان از فعالیت 10 اردوگاه دانش آموزی در 9 شهرستان استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی پیش از ظهر امروز چهارشنبه 26 دی ماه 97 در نشست شورای برنامه ریزی اردوگاه های استان، گفت: شخصیت دانش آموزان در گسترده ترین دامنه های آن با فعالیت های داوطلبانه شکل می گیرد. بنابراین اردوهای دانش آموزی با مشارکت فعال معلمان، والدین و دانش اموزان محتوای تربیتی پیدا کرده اند.

 

وی در ادامه افزود: فعالیت های اردویی به عنوان یک فعالیت هدفدار با مشارکت مربیان، دانش آموزان و اولیای آنان زمینه تحقق بخش بزرگی از نیازهای اجتماعی، فرهنگی، عاطفی و جسمی دانش آموزان را فراهم می آورد.

 

رفیعی دهکردی با بیان اینکه برنامه ریزی در برگزاری اردوها باید منجر به تقویت و گسترش ارزش های اخلاقی و اسلامی شود، اظهار کرد: در حال حاضر 10 اردوگاه دانش آموزی در استان فعالیت می کنند که برنامه های متنوعی در حوزه های مختلف آموزشی و پرورشی بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در آنها اجرا می شود.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر اینکه اردوگاه های دانش آموزی کشور در 70 محور اقتصادی فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: در اردوگاه شهید رجایی دزفول 20 کارگاه اقتصادی فعال هستند که تولیدات آنها در بازار عرضه می شوند.

 

وی همچنین گفت: ساماندهی و مدیریت محتوایی فعالیت ها و برنامه های اردوگاه های دانش آموزی از مهمترین فعالیت های محوری شورای برنامه ریزی اردوگاه های استان است که می تواند به بهبود عملکرد فعالیت اردوگاه ها منجر شود.

 

رفیعی دهکردی با اظهار اینکه مهمترین رویکرد آموزش و پرورش استان در اردوگاه های دانش آموزی، برگزاری دوره های آموزشی مستقیم و غیرمستقیم کوتاه مدت است، گفت: یکی از کارکردهای نوین آموزش و پرورش، تولید محتوای علمی است که با مشارکت دانش آموزان و معلمان صورت می گیرد. بنابراین همه امکانات موجود در اردوگاه های استان مانند کارگاه های فنی به آموزش دانش آموزان اختصاص دارد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان در پایان با بیان اینکه ارتقای سطح مهارت های اجتماعی مهمترین هدف برگزاری اردوهای دانش آموزی است، تصریح کرد: آشنایی با تاریخ تمدن ایران و اسلام، تقویت و تحکیم بنیه ی اعتقادی و اخلاقی دانش آموزان و کسب تجربه در زمینه های مختلف اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی از دیگر اهداف برپایی این اردوها است.

به اشتراک بگذارید :