26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ ۱۴:۲۵:۰۷
کد مطلب:  775981
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهراندر چهاردانگه:
70 درصد دانش آموزان در دنیا به رشته های مهارتی هدایت می شوند

همکاران حوزه معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از دبیرستان ها، هنرستان ها، پژوهشسرا و کارشناسی های حوزه معاونت آموزش متوسطه چهاردانگه در روز دوشنبه 24دی ماه 1397 بازدید کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان  تهران با اشاره به بازدید های صورت گرفته از مناطق 21 گانه آموزشی استان ، اظهار داشت در واقع تلاش ما بر این است که تجربیات  موفق مناطق را به یکدیگر منتقل کرده و همگی معاونت های آموزشی را به یک تعادل نسبی در تجربیات و فعالیت ها برسانیم.

وی با اشاره به تفاوت  های موجود در مدارس دخترانه و پسرانه ،گفت: میانگین نمره مدارس دخترانه در کشور حدود دو و نیم  نمره بالاتر از مدارس پسرانه است که این نشان دهنده انگیزه بالای همکاران مدارس دخترانه و نیز یک نوع بی انگیزگی در بین همکاران مدارس پسرانه است که این نیاز به انتقال تجربه در بین همکاران خانم و آقا را نشان می دهد که با طرح بازدیدهای همتای درون منطقه ای قابل انجام است.

شفیع پور ،با تاکید بر اینکه در کشور های پیشرفته مانند آلمان بیش از 70درصد دانش آموزان به رشته های مهارتی هدایت می شوند، تصریح کرد: خلأ وجود مشاور در دوره های ابتدایی متاسفانه مانع از هدایت صحیح دانش آموزان به رشته های مناسب در پایه نهم شده  است.

این مقام مسئول ادامه داد: در صورت هدایت مناسب تحصیلی ، کمک بزرگی به دانش آموزان و خانواده آنها و در نهایت جامعه می شود و با وجود کارگاه ها و کارخانه های صنعتی در اطراف منطقه، هدایت دانش آموزان به رشته های مهارتی باعث جذب سریع آنها به بازار کار می شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان  تهران با تقدیر از وجود پویایی و فعالیت چشم گیر گروه های آموزشی ، تاکید کرد: تکنولوژی آموزشی و گروه های آموزشی بازوی توانای کیفیت بخشی در مدارس و همکاران هستند که سبب ایجاد توانایی در همکاران با برگزاری جلسات نقد و بررسی کتب و برگزاری همایش های منظم در گروه های درسی می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، نقش پژوهش سراها در کشف استعدادهای دانش آموزان و دست یافتن به موفقیت های عالی و ممتاز در آینده را بی بدیل دانست و افزود: پژوهش سراها می توانند  ایده ها و استعدادهای برتردانش آموزان را شناسایی و با پرورش آن در جامعه تحول ایجاد نمایند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :