16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ ۱۲:۱۰:۳۶
کد مطلب:  775733
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس خبر داد :
آموزش ابتدایی فارس در شاخص های ارزیابی سالانه سطح دستگاه موفق به کسب امتیاز کامل 100 شد

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: باید ارزیابی و نظارت به عنوان رکن مدیریت، برای سنجش میزان تحقق اهداف و شناخت وضع موجود و برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت، به دقت در دستور کار قرار گیرد و در بازدیدها نقاط قوت و نقاط ضعف گزارش شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،علی عسکر جمشیدی در جلسه کیفیت بخشی آموزش و بررسی شاخص های ارزیابی سطح دستگاه که به میزبانی ناحیه دو و با حضور معاونین آموزش ابتدایی نواحی چهار گانه شیراز و مرودشت برگزار شد ،از کسب امتیاز 100 از 100 در شاخص های ارزیابی سالانه سطح دستگاه توسط حوزه آموزش ابتدایی استان خبر داد .

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس از تحقق تمامی اهداف حوزه کاری خود در قالب شاخص های 15 گانه تفاهم نامه وزارتی خبر داد و گفت:در سال گذشته به استناد سامانه ارزیابی مدیریت عملکرد سازمانی ، موفق به کسب امتیاز کامل از آن شدیم و توانستیم با وجود همه ی چالش ها و کمبود نیروی انسانی،فضا و تجهیزات ،کارهای بزرگی انجام  دهیم .

جمشیدی گفت:در سند تحول بنیادین نگاه ویژه و ممتازی به معلم شده است و در این سند معلم به عنوان پژوهشگر و استاد شناخته شده است و نه کارمند.

وی افزود: این یک تحول عمیق و اساسی در تاریخ نظام آموزش و پرورش می باشد که اگر در عمل هم موفق شود، نظام آموزشی به معنای واقعی متحول خواهد شد ،چون ضامن تحول واقعی در آموزش و پرورش معلم و کلاس درس می باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت : اگر بدنبال تحول هستیم باید از کلاس و مدرسه شروع کنیم و مدیران توانمند در اجرا می توانند نقش کلیدی داشته باشند.

جمشیدی تاکید کرد: باید ارزیابی و نظارت به عنوان رکن مدیریت، برای سنجش میزان تحقق اهداف و شناخت وضع موجود و برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت، به دقت در دستور کار قرار گیرد و در بازدیدها نقاط قوت و نقاط ضعف گزارش شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از مشکلات اساسی  کمبود نیروی انسانی متخصص است که در این زمینه به معاونین آموزشی توصیه شد، برنامه ریزی لازم به منظور ارتقا توان حرفه ای معلمان در روش تدریس، تکالیف مهارت محورو ارزشیابی کیفی توصیفی  داشته باشند که این مهم در کاهش نرخ تکرار پایه و افزایش نرخ ارتقا بسیار تاثیر گذار است.

به اشتراک بگذارید :