21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ ۱۰:۵۴:۰۴
کد مطلب:  775639
کلنگ احداث آموزشگاه 12 کلاسه خیر ساز محمد باقر فیض ناحیه 1 شیراز به زمین زده شد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: بر اساس سند تحول بنادین ، در ساخت فضاهای آموزشی و پرروشی باید به سمت احداث مدارس با نشاط و پویا پیش برویم و در فارس این اقدام را از همین آموزشگاه شروع می کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس  ، دکتر علی عسکر نجفی در مراسم کلنگ زنی آغاز ساخت آموزشگاه 12 کلاسه خیر ساز محمد باقر فیض  ناحیه 1 شیراز، با اشاره به پیشینه ایرانیان در انجام کار خیر و تاکید دین مبین اسلام بر انجام عمل صالح ، گفت: ساخت مدرسه نمونه ای از عمل صالح است که توسط خیرین انجام می شود و پاداش کار نیک آنها نزد خداوند محفوظ است .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  گفت: مدرسه کانون اصلی تربیت و کانون محله است ، چرا که آموزش و پرورش در دل مردم جای دارد و مردم این نهاد را از خود می دانند.

وی افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در زیر نظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری آن  بر این مهم تاکید شده که ساخت و ساز فضاهای آموزشی و پرورشی باید متناسب با تحولات نوین تربیتی باشد.

نجفی گفت: خواست ما این است تا اجرای این زیر نظام را برای اولین بار در فارس،از  این مدرسه خیر ساز شروع کنیم و از مدیر کل نوسازی و تجهیز مدراس استان درخواست می کنم ،با رعایت چهارچوب های پیش بینی شده در سند تحول بنیادین ، مدرسه ای شاد و محیطی پویا برای حضور پرنشاط دانش آموزان در این محل فراهم نمایند.

 لازم به ذکر است ؛ این آموزشگاه خیر ساز در زمینی به مساحت  2هزار و 89 مترمربع  ،با زیربنای 1هزار 133 مترمربع در  2 طبقه و 12 کلاس درس  ابتدایی دخترانه ، با اعتباری بالغ بر 24میلیارد ریال ،در مدت یک سال توسط خیرمدرسه ساز حاج محمد باقر فیض و اداره کل نوسازی مدارس فارس،در خیابان شهید کسایی ساخته می شود.

به اشتراک بگذارید :