26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ ۰۹:۱۸:۰۵
کد مطلب:  775512
با حضور سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش؛
افتتاح دفتر همکاری آموزشی شاخه کاردانش و شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد

با حضور سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش، دفتر همکاری آموزشی شاخه کاردانش و شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد افتتاح شد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، عبد الرسول عمادی در این مراسم افتتاح دفتر همکاری آموزشی شاخه کاردانش و شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد اظهار کرد : هدف سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش آموزش‌های مهارتی است و ما باید زمینه برون‌سپاری آموزش‌های مهارتی را بیش‌ازپیش فراهم کنیم.

 

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های مهارتی در سطح مدارس استان را در شاخه کار و دانش تأثیرگذار دانست و افزود: عمده فعالیت ما در آموزش‌وپرورش باید بررسی راهکارهای توسعه آموزش‌های مهارتی و زمینه‌سازی برای برون‌سپاری این آموزش‌ها باشد به صورتی که آموزش هنرجویان در محل کارگاه‌های تولیدی و کارخانه‌ها به انجام برسد.

 

این مقام مسئول هدف سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش را آموزش‌های مهارتی دانست و گفت: باید آموزش‌های دانش‌آموزان را از سمت آموزش‌های حافظه‌ محور به سمت آموزش‌های مهارتی سوق دهیم.

 

وی محیط‌ها و فضاهای یادگیری متنوع را در یادگیری دانش‌آموزان مؤثر دانست و گفت: دانش‌آموزان در محیط‌های مدرسه، کلاس درس و محیط‌های اردویی مهارت‌های مختلفی را به دست می‌آورند که در سند تحول بنیادین جایگاه بسیار مهمی دارد و ما باید برای افزایش توان دانش‌آموزان در این راستا مطابق با سند گام برداریم.

 

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش نیز در ادامه با توجه به تغییرات سریع تکنولوژی و تنوع مشاغل ضرورت ارتباط بین دستگاهی وجود دارد و با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی و تربیت روحیه کارآفرینی متناسب با آن ایجاد دفتر همکاری آموزشی آموزش‌وپرورش شاخه کاردانش در شهرک‌ صنعتی استان لازم است.

 

سید مصطفی آذر کیش از فعالیت یک هزار شهرک صنعتی در کشور خرداد و افزود: فعالیت بسیاری از این کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی با استانداردهای مهارت‌آموزی در شاخه کاردانش منطبق است و هنرجویان می‌توانند کارهای عملی خود را در این کارگاه‌ها سپری نمایند.

 

وی افزود: هنرجویان با قرار گرفتن در خط تولید کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی قدرت کارآفرینی و خلاقیت آن‌ها تقویت‌شده و فرصت بیشتری برای بروز پیدا می‌کنند و هنرجو فعالیت‌های موردنیاز بازار کار را آموزش می‌بیند.

به اشتراک بگذارید :