28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ ۰۸:۴۹:۱۷
کد مطلب:  775471
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین افتتاح دبستان خیرساز زنده یاد موجانی:
توجه مسئولین و خیرین در رفع شاخص های محرومیت در شهرستان های استان تهران

صبح امروز آئین افتتاح دبستان خیرساز زنده یاد موجانی در روستای رامین با حضور صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،صبح امروز آئین افتتاح دبستان خیرساز زنده یاد موجانی در روستای رامین با حضور صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، طاهری فرماندار شهریار ، محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ، پارسا مدیر آموزش و پرورش شهریار ، سید هادی موجانی خیر نیک اندیش مدرسه ساز، پیروزان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران ، رضایی مدیر آموزش وپرورش ملارد ،قورچی بیگی معاون مشارکت های مردمی نوسازی مدارس استان تهران ، اسدی شهردار فردوسیه ، رسولی رئیس شورای شهر فردوسیه و دیگر مسئولین و دانش آموزان و انجمن اولیا و مربیان دبستان زنده یاد موجانی برگزار شد .

محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با ابراز خرسندی از افتتاح چنین مدارسی در روستاها و مناطق محروم با کمک خیرین نیکوکار، اظهار داشت : مسئولین باید  آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران را در دستیابی به شاخص های مطلوب در حوزه آموزش و پرورش یاری رسانند.

 

وی با اشاره به اینکه میانگین تراکم دانش آموزی در شهرستان های استان تهران 32 نفر می باشد، تاکید کرد: میانگین تراکم دانش آموزی در سطح کشور عدد 24 می باشد و این بدان معناست که ما در شهرستان های استان تهران با شاخص محرومیت روبرو هستیم که توجه جدی مسئولین به این حوزه را می طلبد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران میانگین فضای ورزشی در شهرستان های استان تهران را  به ازای هر شش دانش‌آموز یک متر فضای ورزشی و به لحاظ پرورشی به ازای هر پنج  دانش‌آموز نیم مترفضای پرورشی دانست و افزود:  این شاخص ها در مقایسه با میانگین کشوری بسیار پایین است و باید در رفع این محرومیت ها در استان کار جدی صورت پذیرد.

صیدلو، در پایان با تقدیر از عمل شریف و انسانی خیرین نیک اندیش مدرسه ساز ، تصریح کرد:در دنیای امروز که اکثرا  در پی ثروت اندوزی می باشند، خیرین مدرسه ساز به دنبال استفاده از ثروتشان جهت محرومیت‌زدایی هستند و این ظرفیت عظیمی است که می تواند آموزش و پرورش را در رسیدن به اهداف عالی تعلیم و تربیت رهنمون کند.

به اشتراک بگذارید :