26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ ۱۴:۱۳:۵۰
کد مطلب:  775195
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ارائه بسته راهنمای برنامه ویژه مدرسه

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: آنچه مدیران و معلمان مدارس باید درباره برنامه ویژه مدرسه بدانند در یک مجموعه در اختیارشان قرار می گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،حسین سنجری معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانیمعاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه مدیران و معلمان مدارس سوالات و ابهاماتی برای اجرای برنامه ویژه مدرسه دارند ، اظهار داشت:  یک بسته راهنمای برنامه ویژه مدرسه که برای معلمان و مدیران مدارس راهگشا خواهد بود توسط گروه تحقیق و پژوهش تهیه شده و در سایت اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بارگذاری شده است.

وی افزود: علاوه بر مدیران و معلمان، روسا ،شورای معاونین مناطق وکارشناس مسئولان دوره های تحصیلی مناطق نیز می توانندبا مطالعه این بسته آموزشی کاملا بر موضوع تسلط یافته و ا هر گونه ابهامی در زمینه برنامه ویژه مدرسه را مرتفع نمایند.

سنجری با اشاره به اینکه طبق این برنامه، 2 ساعت از زمان آموزش هفتگی هر کلاس در دوره دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه در مدرسه طراحی، اجرا و ارزشیابی خواهد شد، تصریح کرد: مدارس می توانند این ساعت آموزشی را  به صورت تجمیعی نیز در طول سال اجرا نمایند که در مجموع 60 ساعت از برنامه رسمی مدارس خواهد بود.

 این مقام مسئول با تاکید بر اینکه بخشنامه مربوط به این برنامه به مدارس ارسال شده است و تیم های ارزیابی و بازدید از اداره کل به مدارس اعزام می شوند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع مدیران مناطق و مدارس اهتمام لازم برای اجرای صحیح برنامه را داشته باشند.

شایان ذکر است جلسات آموزشی و توجیهی مدیران در خصوص برنامه ویژه مدرسه در مناطق  با حضور معاونین پژوهش، ابتدایی، متوسطه و پرورشی اداره کل و  معاونین متناظر در مناطق به شکل مستمر  در حال برگزاری می باشد.

به اشتراک بگذارید :