21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ ۱۱:۰۱:۱۲
کد مطلب:  774906
با حضور مدیرکل آموزش وپرورش فارس :
کارگاه تاسیسات هنرستان جهانگیرخان فربد قلاتی ناحیه دو شیراز افتتاح شد

مدیرکل آموزش وپرورش فارس با اشاره به کسب مهارت و اهمیت آن گفت : من معتقدم آموزش و پرورش مهارت محور است که می تواند مشکلات ما را در آینده حل کند لذا خوشبختانه ساز و کارهای لازم برای گرایش دانش آموزان به رشته های فنی حرفه ایی فراهم شده است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس, دکتر علی عسکر نجفی در آیین افتتاح کارگاه  تاسیسات هنرستان جهانگیرخان فربد قلاتی ناحیه دو شیراز گفت : سیاست دولت سوق دادن دانش آموزان به سمت رشته های مهارتی است که در این راستا 50 درصد دانش آموزان باید به این سمت گرایش داشته باشند که خوشبختانه در بحث توسعه ی متوازن  فارس خوب عمل کرده ،به نحوی که هم اکنون 38 درصد دانش آموزان استان در رشته های مهارتی مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اهمیت گرایش دانش آموزان به رشته های فنی حرفه ای ،گفت : ما به دنبال این هستیم  تا فضا و تجهیزات و نیروهای  انسانی توانمند را فراهم کنیم تا دانش آموزان را به این سمت سوق دهیم  و این بحث ها گسترش پیدا کند.

نجفی افزود  : خوشبختانه در اداره ناحیه 2 شیراز کارهای خوبی صورت گرفته  است یکی از آنها همین هنرستان فربود هست که 3 رشته در اینجا وجود دارد و امسال تعداد دانش آموزان به 2 برابر رسیده است  و نزدیک 150 دانش آموز امسال در این واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  با تاکید بر لزوم گرایش دانش آموزان به رشته های فنی حرفه ای گفت :  چون این دانش آموزان هم درس می خوانند هم به لحاظ مسائل پرورشی تربیت می شوند هم در بحث های مهارتی ، فن و حرفه ای را یاد می گیرند من آینده خوبی را برایشان  پیش بینی می کنم که ان شاءاله فردا بتوانند در بازار کار هم صاحب شغل شوند و مشکلات معیشتشان را حل کنند .

بهروز پرنیان ،رییس آموزش و پرورش ناحیه دو شیراز نیز در این مراسم، ضمن تاکید بر نقش ویژه هنرستان ها در اشتغال زایی دانش آموزان و تاثیر برآینده شغلی آنها ، گفت: این گونه کارگاه ها می تواند زمینه حرفه آموزی دانش آموزان را فراهم کند و در معیشت خانواده ها موثر است و تلاش ما نیز کمک به تجهیز هر چه بیشتر هنرستان ها وایجاد زمینه گرایش بیشتر دانش آموزان به سمت این رشته ها می باشد.

به اشتراک بگذارید :