25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ ۱۰:۲۳:۰۶
کد مطلب:  774825
توسط معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی صورت گرفت:
افتتاح بیست و پنجمین مرکز مستقل مشاوره دانش آموزی استان در شهرستان قوچان

در راستای سفر معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی و هیات همراه به شهرستان قوچان جهت برگزاری دوره ها و کارگاه های توانمند سازی معاونین، مربیان پرورشی و مشاورین شهرستان های قطب شهید کلاهدوز، مرکز جدید و مستقل مشاوره دانش آموزی شهرستان قوچان افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی علیرضا مالک اشرفی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت: در راستای تقویت و توسعه کمی و کیفی هسته ها و مراکز مشاوره دانش آموزی پس از افتتاح و توسعه مراکز گناباد، تربت جام و سرولایت، مرکز جدید و مستقل مشاوره و خدمات روان شناختی دانش آموزی شهرستان قوچان افتتاح گردید.

مالک اشرفی ادامه داد: این مراکز با هدف توسعه خدمات مشاوره ای و روان شناختی به دانش آموزان و ارتقاء سطح سلامت روانی و اجتماعی آن ها افتتاح می گردد و در این مراکز، خدماتی همچون بازی درمانی، مشاوره فردی و گروهی، مشاوره تحصیلی و شغلی، آزمون های روان شناختی و سایر خدمات مشاوره ای ارائه می شود.

وی افزود: در حال حاضر در سطح استان، 7 مجتمع بزرگ مشاوره و خدمات روان شناختی، 25 مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی و همچنین 17 هسته مشاوره و خدمات روان شناختی مشغول به فعالیت و ارائه خدمات به فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده آن ها می باشند.

قابل ذکر است در خلال سفر معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی به شهرستان قوچان، دوره ها و کارگاه های توانمند سازی معاونین و مربیان پرورشی و همچنین دوره ها و کارگاه های توانمند سازی مشاورین شهرستان های قطب شهید کلاهدوز بطور همزمان برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید :