25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ۱۷:۱۱:۰۸
کد مطلب:  774435
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی
دومین نشست بانوان شاغل در اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار گردید

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مشاور مدیرکل در حوزه بانوان و همچنین بانوان شاغل در اداره کل آموزش و پرورش استان، دومین نشست بانوان شاغل در اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با محوریت اخلاق سازمانی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان گفت: اگر قرار است یک تحول بنیادین در آموزش و پرورش اتفاق بیفتد توجه به منابع انسانی بسیار حائز اهمیت است و در این بین، استفاده از بانوان فرهیخته و توانمند می تواند در برنامه ریزی ها و تصمیم سازی ها موثر باشد.

خدابنده افزود: عدم حضور بانوان در شبکه ها و روابط اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور، مسائل فرهنگی، سیستم استخدامی سنتی و قدیمی، عدم وجود فرصت های برابر خانم ها نسبت به آقایان، نگاه جامعه به بانوان به عنوان مادر و همسر و عدم وجود نگاه سازمانی به آن ها و تضاد بین کار و خانواده را از جمله مهمترین دلایل عدم حضور پررنگ بانوان در مشاغل و پست های مدیریتی ادارات برشمرد.

وی ادامه داد: توانمندسازی بانوان در زمینه تخصص های گوناگون و تقویت روابط اجتماعی در حوزه بانوان و همچنین حضور پررنگ تر خانم ها در حوزه های سیاسی و اقتصادی کشور می تواند فرهنگ جامعه را به سمت حضور بیشتر بانوان در حوزه های مختلف اداری و مدیریتی تغییر دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه رعایت اخلاق سازمانی جزء اصول کار است گفت: با توجه به اینکه دین مبین اسلام دین اخلاق است و کشور ما و به طبع آن نظام تعلیم و تربیت ما نیز بر مبنای آموزه های دینی، اعتقادی و اخلاقی شکل گرفته است و قرار است طبق سند تحول بنیادین دانش آموزان را به مراتبی از حیات طیبه برسانیم باید اخلاق مداری را در مدرسه و دانش آموزان نهادینه کنیم که این کار مستلزم این است که در وهله اول خود افراد حاضر در ستاد، اخلاق گرا و اخلاق مدار باشند و اگر اخلاق رعایت شود امنیت فکری و آرامش روحی در جامعه، مدرسه و خانواده حکمفرما خواهد شد.

قابل ذکر است در ابتدای جلسه منصوره کشوری مشاور مدیرکل در حوزه بانوان ضمن ارائه گزارش اجمالی از برنامه ها، فعالیت ها، توفیقات و چالش های حوزه بانوان گفت: امروز زنان باید دارای فرصت، مصونیت و حقوق اجتماعی برابر باشند و توجه به تحقق عدالت جنسیتی در برنامه ششم توسعه دیده شده است لذا بانوان فرهنگی علاوه بر ارتقاء دانش خود از طریق مطالعه و کسب علم باید بینش خودشان را برای حصول به بصیرت اجتماعی در راستای تحقق و دستیابی به امنیت اجتماعی و ایفا نقش های تربیتی توسعه دهند.

در حاشیه این مراسم از برگزیدگان مسابقه امر به معروف و نهی از منکر تقدیر شد و در پایان بانوان شاغل در اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با مدیرکل عکس یادگاری گرفتند.

 

به اشتراک بگذارید :