21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ۱۵:۳۶:۱۵
کد مطلب:  774411
مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در جلسه ستاد اجرایی دهه مبارک فجر آموزش و پرورش استان:
دهه مبارک فجر نقطه عطفی است که مردم بیشتر با اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی آشنا شوند

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، معاونین مدیرکل، روسای ادارات آموزش و پرورش مشهد و جمعی از مسئولین استانی سومین جلسه ستاد اجرایی دهه مبارک فجر انقلاب برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان گفت: در تاریخ همه کشورها و از جمله کشور ما، یکسری ایام و مناسبت هایی وجود دارد که در بین مردم آن کشورها از یک قداست و جایگاه ویژه ای برخوردار است و دهه مبارک فجر یکی از آن ایام است که در کشور ما مردم حرمت و احترام خاصی برای آن ایام قائل می باشند.

خدابنده افزود: دهه مبارک فجر برای مردم ما نقطه عطفی است که در این ایام، بیشتر با آرمان های انقلاب اسلامی آشنا شوند و شرایط اجتماعی، سیاسی و فرهنگی اسفناک قبل از انقلاب برای آن ها یادآوری گردیده و با وضعیت کنونی کشور مقایسه شود تا مسیر پیشرفت و توسعه در این چهل سال بعد از انقلاب روشن تر گردد.

وی ادامه داد: مراسم دهه مبارک فجر در مدارس باید به بهترین شکل برنامه ریزی و اجرا گردد و هدایت، نظارت و کنترل آن بسیار مهم است و اقداماتی همچون برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب، ذکر اهداف و آرمان های انقلاب برای دانش آموزان ضروری است و مشارکت اولیاء در برگزاری مراسم در مدارس می تواند مفید باشد و هرچقدر این مراسم مردمی تر باشد تاثیرگزاری آن بیشتر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور ما در این چهل سال بعد از انقلاب در زمینه های سیاسی، نظامی، امنیت داخلی، تولید انرژی، زیرساخت های انرژی، شبکه حمل و نقل، بهداشت و سلامت، امید به زندگی در مردم، پزشکان و متخصصان، ورزشی، تولید علم، فن آوری های نانو، فن آوری هسته ای، پرتاب ماهواره ها، سلول های بنیادین و بسیاری از موارد دیگر، پیشرفت و توفیقات فراوانی داشته ایم و امیدوارم این مسیر پیشرفت و توسعه را با سرعت و کیفیت هرچه بیشتر ادامه دهیم.

قابل ذکر است در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سلطانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان خراسان ‌رضوی گفت: در زمینه برگزاری مراسم دهه مبارک فجر بین دستگاه های اجرایی هم افزایی و همکاری خوبی صورت گرفته و راهپیمایی باشکوه یوم الله 22 بهمن امید دشمنان انقلاب اسلامی را مثل همیشه ناامید خواهد کرد و امسال باید مراسم دهه مبارک فجر را باشکوه تر و متفاوت تر از سال های گذشته برگزار نماییم.

سلطانی افزود: مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از یک جایگاه و عظمت خاصی برخوردار است و ما وظیفه داریم در وهله اول گذشته ایران را برای دانش آموزان ترسیم کرده و سپس دست آوردهای انقلاب را در این چهل سال در قالب های نو و جدیدی به دانش آموزان ارائه نماییم تا آن ها بیشتر با برکات و توفیقات انقلاب اسلامی آشنا شوند.

خاطر نشان می شود در ابتدای این جلسه علیرضا مالک اشرفی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ارائه گزارشی اجمالی در خصوص برگزاری مراسم چهلمین سالگرد دهه مبارک فجر گفت: فرهنگیان و دانش آموزان استان با حضور حداکثری در راه پیمایی روز 22 بهمن یک حماسه دیگر را خلق خواهند کرد و با توجه به همزمانی دهه مبارک فجر و دهه فاطمیه، جشن های دهه مبارک فجر با محوریت و رنگ فاطمی برگزار می گردد.

وی ادامه داد: نواخته شدن زنگ گلبانگ انقلاب در مدارس، اجرای سرود دانش آموزی به مناسبت سالگرد ورود حضرت امام (ره) به ایران، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، غبار روبی مزار شهدا در این ایام، دیدار با علما و مراجع عالیقدر و اجرای بسیاری از برنامه های متنوع دیگر را از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش خراسان رضوی در این ایام برشمرد.

به اشتراک بگذارید :