16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ۱۳:۴۵:۰۱
کد مطلب:  774251
در مراسم هفته شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ایجرود مطرح شد:
بهره گیری از خرد جمعی از اهداف قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش است

علی بیات؛ رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی استان ، در مراسم هفته شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ایجرود، بهره گیری از خرد جمعی را از اهداف قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان  به نقل از ایجرود، هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی استان در این جلسه ضمن اشاره به هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت: تمرکز زدایی ، افزایش مشارکت مردم و استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات محلی و منطقه ای برای تعالی تعلیم و تربیت از مهمترین اهداف قانون شوراهای آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به سالروز تاسیس قانون شوراهای آموزش و پرورش گفت :25 سال از تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش می گذرد و این شورا در طی 25 سال گذشته توانسته زمینه  مشارکت ، همفکری و همراهی مردم را در آموزش و پرورش تقویت کند.

بیات افزود : شورای آموزش و پرورش در سه حوزه برنامه ریزی ، اجرا و نظارت،  کمک کار و یارو ویاور آموزش و پرورش است و از همه صاحبان اندیشه و خرد می خواهیم تا با همفکری و همدلی و مشارکت خود زمینه استفاده بیش از پیش از ظرفیت های این قانون را فراهم سازند.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ؛ یکی از مهمترین اهداف قانون شوراها را ایجاد بستر مناسب برای مشارکت مردم و نخبگان در امر تعلیم و تربیت دانست و تاکید کرد : بدون مشارکت مردم امکان تحقق اهداف آموزش و پرورش ممکن نیست.

وی افزود: تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و ساحت های 6 گانه تعلیم و تربیت مندرج در آن را،  نیازمند مشارکت همگانی است .

گفتنی است، در پایان این جلسه با اهدای لوح تقدیر، از اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان تقدیر به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :