26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ۰۸:۵۲:۰۳
کد مطلب:  773706
در پیام مشترک وزرای کشور و آموزش و پرورش به مناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش آمده است؛
همگان را به هم فکری و هم دلی بیشتر به منظور اجرایی شدن ظرفیت های این قانون مترقی دعوت می نماییم

در پیام مشترک وزرای کشور و آموزش و پرورش، به مناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش آمده است: همگان را به هم فکری و هم دلی بیشتر به منظور اجرایی شدن ظرفیت های این قانون مترقی برای تحقق اصل مشارکت و نظارت مردم بر آموزش وپرورش دعوت می نماییم.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، متن پیام مشترک عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و سید محمد بطحایی، وزیرآموزش و پرورش به شرح زیر است:

و امرهم شوری بینهم (قرآن کریم / شوری 38)

آموزش و پرورش اثرگذارترین نهاد اجتماعی و مدرسه به عنوان محلی برای تمرین زندگی اجتماعی کانون خلق دنیای آینده به شمار می رود، بدون تردید رشد و توسعه پایدار یک کشور به تربیت انسان های آگاه، متعهد و متخصص بستگی دارد و پیشرفت همه جانبه مرهون توسعه سرمایه های انسانی است، ازاین رو اهتمام به آموزش و پرورش را می توان وظیفه کلّ جامعه، آحاد مردم و مسئولان دانست.

امروزه مشارکت به عنوان یک رکن اساسی در مدیریت اثربخش شناخته می شود و تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در دی ماه 1372 در مجلس شورای اسلامی و حضور مدیران ارشاد اجرایی، شخصیت های مذهبی، صاحب نظران تعلیم و تربیت و نمایندگان اولیای محترم در شوراهای آموزش و پرورش استان، شهرستان ومنطقه و بهره گیری از امکانات و ظرفیت های محلی و منطقه ای تجلی عینی مشارکت همگانی در امر تعلیم و تربیت است.

فرصت هفته بزرگذاشت شوراهای آموزش و پرورش را مغتنم شمرده و این ظرفیت بزرگ ملی را ارج نهاده و از مشارکت ارزشمند اعضای شوراها تقدیر و تشکر نموده و همگان را به هم فکری و هم دلی بیشتر به منظور اجرایی شدن ظرفیت های این قانون مترقی برای تحقق اصل مشارکت و نظارت مردم بر آموزش وپرورش دعوت می نماییم.

در آستانه گرامی داشت هفته شوراهای آموزش و پرورش بر ضرورت پی گیری برای تحقق مواد ذیل تأکید می گردد:

 

1-تقویت نقش شوراهای آموزش و پرورش در شورای برنامه ریزی وتوسعه استان و توجه ویژه تمامی دستگاه ها و

 

سازمان های دولتی وغیردولتی به مفاد قانون شوراها و مصوبات آن.

 

2-بسترسازی برای جلب، جذب و هدایت نیکوکاران و خیرین به توسعه و تجهیز مدارس در مناطق مرزی وکمتر توسعه یافته.

 

3-آگاه سازی و ترویج مفاد قانون تشکیل شورای آموزش وپرورش با استفاده از ظرفیت رسانه ها

 

 توفیق روزافزون اعضای محترم شوراهای آموزش وپرورش سراسر کشور را برای تحقق اهداف متعالی نظام تعلیم وتربیت از خداوند بزرگ خواهانیم.

به اشتراک بگذارید :