25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  772795
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی:
یک میلیون وعده تغذیه رایگان میان مدارس محروم استان‌های خراسان توزیع می‌شود

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از توزیع بیش از یک میلیون وعده تغذیه رایگان میان دانش‎آموزان ۱۲۱ مدرسه تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی خاکسار قهرودی معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: مطابق دستور تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر توجه به محرومان و مستضعفان، طرح بزرگ تغذیه رایگان دانش‌آموزان مدارس مناطق کم ‌برخوردار در سه استان خراسان رضوی، جنوبی و شمالی توسط معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی پیشنهاد شد.

وی با بیان اینکه این طرح طی روز‌های آتی، یکشنبه در استان خراسان شمالی و دوشنبه در خراسان جنوبی کلید می‌خورد، تصریح کرد: مجموعا در قالب این طرح، تا پایان سال جاری بیش از یک میلیون وعده صبحانه رایگان از تولیدات کارخانجات آستان قدس، به ارزش اعتباری ۲۵ میلیارد ریال برای دانشآموزان در ۱۶ دهستان و ۱۲۱ مدرسه توزیع می‌شود.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با اشاره به ابعاد همکاری بین سازمانی این طرح، گفت: این طرح به پیشنهاد آستان قدس رضوی در سه استان خراسان برنامه‌ریزی و از امروز اجرایی می‌شود و دوشادوش این آستان قدسی، آموزش و پرورش، سپاه و کمیته امداد با ما همراهی می‌کنند.

خاکسار دانش ‏آموزان را سرمایههای آینده کشور دانست و افزود: نارسایی و سوء تغذیه از جمله آسیب‌های برخی نونهالان و نوجوانان در مناطق محروم است، لذا در قالب این طرح ضمن رفع این کمبودها، رشد فکر، ذهنی و جسمی دانش‌آموزان هم تأمین خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :