21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۱۲:۴۱:۲۲
کد مطلب:  772403
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس در دیدار با مدیران مدارس آباده تاکید کرد:
نقش ویژه مدیران مدارس در اجرای سند تحول بنیادین / اجرای سند تحول بنیادین مشکلات آموزش و پرورش را رفع می کند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: اجرای مفاد سند تحول بنیادین درجای جای آموزش و پرورش می تواند موجب رفع تمام مشکلات این نهاد ارزشمند شود و مدیران و معاونین مدارس نقش ویژه ای در این مهم دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در  جلسه هم اندیشی با مدیران و معاونان آموزشی مدارس متوسطه و فنی حرفه ای و کاردانش آباده ، گفت: اجرای مفاد سند تحول بنیادین درجای جای آموزش و پرورش می تواند موجب رفع تمام مشکلات این نهاد ارزشمند شود و مدیران و معاونین مدارس نقش ویژه ای در این مهم دارند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود: در این سند همچنین به مشکلات معیشتی فرهنگیان اشاره شده است که باعث بالا بردن جایگاه معلم میگردد.

وی در مورد جایگاه کنکور در سند تحول بنیادین گفت : هم اکنون کنکور عاملی شده برای ایجاد استرس و دلهره و نگرانی بین دبیران ، دانش آموزان و اولیای آنان و به همین خاطر سند تحول بنیادین سعی در حل ریشه ای این مشکل دارد و اجرای آن بسیار راهگشاست .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت : امیرکبیر اهتمام زیادی به بحث تعلیم و تربیت داشت و به همین خاطر دارالفنون را تاسیس نمود تا مبنایی بر شکوفایی علمی جامعه آن روز باشد و امروزه نیز بایستی دولتمردان به این مهم توجه داشته باشند .

اسماعیلی با تاکید بر  لزوم تداوم روند آموزشی ،گفت : بهتر است روند آموزش در تمام ایام سال تحصیلی تداوم داشته باشد و به بهانه های مختلف اعم از آزمون نوبت اول ، تعطیلات زود رس عید نوروز و تاخیر بازگشت دانش آموزان بعد از نوروز و ... فاصله ای در روند آموزش صورت نگیرد و دانش آموزان سال آخر بایستی تا آخرین روز سال تحصیلی سر کلاسها حضور داشته باشند .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس در بخشی از سفر خود به شهرستان آباده، از پژوهشسراها ، هنرستانها و تعدادی از دبیرستانهای این شهر نیز بازدید کرد و از نزدیک فعالیت های آنان را مورد بررسی  قرار داد.

گفتنی است آباده از سال گذشته بعنوان شهر جهانی منبت معرفی گردیده است و راه اندازی رشته منبت درشاخه کاردانش پسران و تجهیز آن از مواردی بود که در سفر معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس به این شهر مورد بررسی قرار گرفت.

اسماعیلی در بازدید از دبیرستان شبانه روزی نمونه دولتی دکتر حسابی این شهر ، ضمن بررسی فعالیت های آموزشی  ، وضعیت غذایی و سلف سرویس ، ناهار  را در جمع دانش آموزان این مدرسه صرف کرد.

به اشتراک بگذارید :