27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  772065
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
دانش آموزان باید تمام ایام سال در اردوگاه ها حضور داشته باشند

نشست تخصصی بررسی وضعیت کمی و کیفی اردوی یکروزه امید و نشاط در اردوگاه های استانی شهید منتظری شهریار و مصطفی خمینی دماوند در محل اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران ضمن تأکید بر برگزاری اردوهای یکروزه امید و نشاط در اردوگاه های استانی گفت : حیات و پویایی اردوگاه ها ارتباط مستقیم با حضور هدفمند دانش آموزان دارد و اگر جز این باشد از نظر تربیتی ضرر کرده ایم.

وی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در برگزاری اردوی یکروزه امید و نشاط در اردوگاه های استانی بر ضرورت تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف جهت رونق این اردوها تأکید کرد و افزود: زندگی در اردوگاه با حضور دانش آموزان جریان خواهد داشت و در این راستا باید تلاش کنیم تا نیازهای اساسی اردوگاه به تجهیزات را برطرف  و امکانات لازم را مستقر نماییم.

 هاشمی با اشاره بر نقش تربیتی اردو و لزوم برنامه محور بودن جهت افزایش کیفیت و کمیت فعالیت اردوگاه ها ، تاکید کرد: باید با برنامه ریزی و پیگیری شرایطی را فراهم نماییم تا دانش آموزان در تمام ایام سال در اردوگاه حضور داشته باشند و از برنامه ها بهره مند گردند.

این مقام مسئول، کیفیت برنامه ها و لزوم تعامل بیش از پیش با مناطق و مدارس اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران جهت برگزاری اردوهای یکروزه  را ضروری دانست و تصریح کرد: در فرصت باقی مانده از سال تحصیلی 98-97 با  تلاش مضاعف مدیران و عوامل اجرایی اردوگاه های شهید منتظری و مصطفی خمینی درجهت تحقق اهداف مذکور باید گام برداشت.

شایان ذکر است اولین مرحله اردوهای یکروزه امید و نشاط سال تحصیلی 98-97 از 1 بهمن ماه آغاز و طبق برنامه ریزی بعمل آمده قریب به 8هزار نفر دانش آموزان در اردوگاه های استانی حاضر و از برنامه های متنوع از جمله استخر، ایستگاه های ورزشی، کارگاه های مهارتی و جنگ شادی بهره مند گردیدند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :