21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۱۲:۵۴
کد مطلب:  770723
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش مرودشت تاکید کرد:
مدرسه محوری رکن اصلی برنامه های آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین است

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: مدرسه محوری رکن اصلی برنامه های آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین است و برای اجرای آن ، برنامه تعالی مدیرت و افزایش توان و مهارت های مدیران مدراس در ابعاد مختلف، به عنوان یکی از محوری ترین برنامه ها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش مرودشت،که با حضور نماینده مردم شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولین آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد،گفت:  آنچنان که باید، خروجی های آموزش و پرورش نمی تواند پاسخگوی نیاز جامعه باشد و به همین دلیل نیاز به تغییر و تحول بنیادین در آموزش و پرورش به عنوان یک استراتژی اساسی چندین سال است که مورد توجه قرار گرفته .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به کلام مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم نوسازی در آموزش و پرورش، گفت:  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان مطالبه مقام معظم رهبری و مردم، هم اکنون در دستور کار نظام تعلیم و تربیت قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: تنها برنامه ای که در دستور کار آموزش  و پرورش قرار دارد، سند تحول بنیادین است و باید برای معرفی و شناساندن این سند به همه فرهنگیان و متولیان امر تعلیم و تربیت نهایت تلاش خود را به کار ببریم .

نجفی تنها راه برون رفت از مشکلات کنونی آموزش و پروش را در اجرای صحیح این سند دانست و گفت: لازم است در همایش ها و جلسات مختلفی که با حضور فرهنگیان و متولیان امر تعلیم و تربیت برگزار می گردد،به اهمیت این سند تاکید  کرده و آنرا تشریح نمود،

وی با بیان اینکه" هر حرکتی که در آموزش و پرورش انجام می شود، باید مبتنی بر سند تحول بنیادین  باشد "گفت: این سند از نگاه تک ساحتی و تک بعدی به نگاه چند بعدی توجه دارد و تلاش می کند تا در 6 زیر نظام مختلف، تحولات ساختاری و اساسی انجام دهد .

دکتر نجفی استراتژی مهم کنونی آموزش و پرورش را مدرسه محوری عنوان کرد و گفت: تمرکزگرایی در آموزش و پرورش مجال خلاقیت را  از مدیران مدراس گرفته و با وجود توانمندی مدیران، شیوه نامه های دستوری توان استفاده از ظرفیت های بومی و محلی را برای آنها محدود کرده است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس مدرسه محوری را رکن اصلی برنامه های آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین  معرفی کرد و گفت:  برای اجرای  مدرسه محوری، تعالی مدیرت و افزایش توان و مهارت های مدیران مدراس در ابعاد مختلف، به عنوان یکی از محوری ترین برنامه ها در دستور کار قرار دارد که لازمه آن فراهم کردن زمینه بروز خلاقیت و ابتکار در مدیران است.

وی همچنین با اشاره به سیاست های مقاومتی موجود در کشور، گفت: یکی از پیشگامان اجرای این سیاست آموزش و پرورش است ، چرا که  این نهاد با وجود 14 میلیون دانش آموز و یک میلیون فرهنگی ،در شرایط سخت کنونی توانسته به نحو شایسته خود را مدیریت کند.

وی با اشاره به افزایش 13 درصدی بودجه آموزش و پرورش برای سال آینده، گفت: نقش نمایندگان در اولویت قرار دادن آموزش و پرورش قابل تقدیر است و امیدواریم این حمایت ها از آموزش و پرورش تداوم داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :