25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۸:۰۱:۳۱
کد مطلب:  770384
دیدار مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی که به همراه جمعی از اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان با رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور دیدار کرد گفت: حوزه بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان از اولویت های اصلی آموزش و پرورش استان می باشد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان گفت: در حوزه بسیج دانش آموزی توجه به هویت اسلامی، انقلابی و ایرانی دانش آموزان مدنظر است و قطعا یکی از مهمترین عوامل اثرگذار در جذب دانش آموزان به بسیج، معلمان هستند و اگر خود معلمین به این موضوع اعتقاد نداشته باشند نمی توانند در دانش آموزان این هویت بخشی را ایجاد کنند.

خدابنده ادامه داد: در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات بسیار خوبی از جمله طرح شهید پژوهی انجام گرفت که در این طرح دانش آموزان با زندگینامه، سیره و وصیت نامه شهدا آشنا شدند و دانش آموزان به دیدار خانواده های معزز شهدا رفتند و در زمینه شهدا تحقیق و مصاحبه کردند و در سال گذشته فقط 65 جلد کتاب از همین آثار شهید پژوهی دانش آموزی رونمایی گردید.

وی افزود: در حوزه بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی در آموزش و پرورش استان اقدامات گوناگونی از جمله برگزاری همایش ها و یادواره های مختلف در سطح مدارس استان، اعزام فرهنگیان و دانش آموزان به اردوهای راهیان نور، طرح پاسدار معلم جهت تدریس درس آمادگی دفاعی، مراسم صبگاه مشترک، غبار روبی مزار شهدا و همچنین حلقه صالحین را می توان نام برد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان تصریح کرد: در کنار بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان تشکل های دانش آموزی مانند اتحادیه انجمن های اسلامی، سازمان دانش آموزی، پارلمان دانش آموزی و پیشتازان فعالیت های بسیار خوبی در سطح مدارس استان انجام گرفته است که سبب رشد تربیت دینی، اجتماعی و سیاسی دانش آموزان خواهد گردید.

قابل ذکر است در پایان جلسه رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور گفت: سند تحول بنیادین برنامه راهبردی بزرگی است که عملیاتی کردن این سند مهمترین مسئله آموزش و پرورش است و همه ما باید در جهت تحقق اهداف این سند گام برداریم

حسن مرادی افزود: هرچه قدر بتوانیم فضای فرهنگ بسیج، روحیه بسیج، ادبیات بسیج و نگاه بسیج را در نیروی انسانی که می خواهد کلاس و مدرسه را اداره کند بیشتر گسترش داده و بازتولید کنیم به تحقق این سند کمک خواهیم کرد و در این زمینه نقش و نگاه معلم به این موضوع از همه موارد مهم تر است.

وی در خاتمه اظهار کرد: اساس سرنوشت جامعه ما در توجه به امر مقدس تعلیم و تربیت رقم می خورد و امنیت پایدار و پیشرفت در این کشور فقط از طریق مسیر تعلیم و تربیت صورت خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید :