28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۷:۲۳:۲۴
کد مطلب:  770375
استاندار تهران در نهمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 97:
تنها انسان توسعه یافته است که خود می تواند محور توسعه باشد

نهمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 97 با حضور محسنی بندپی استاندار تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محسنی بندپی استاندار تهران با تقدیر از تلاش همگی فرهنگیانی که در ارتقای سطح دانش و آگاهی فرزندان این سرزمین تلاش می کنند ، اظهار داشت : بسیار جای خرسندی است برای من که اولین جلسه شورایی خود را در جمع شوراهای آموزش و پرورش و از جنس تعلیم و تربیت برگزار می کنم .

وی با اشاره به اینکه در گذشته علم و دانش بصورت قطره چکانی تزریق می شد ، گفت: امروز علم و دانایی به رودخانه خروشانی تبدیل شده است که اگر از آن غافل بمانیم دچار یک عقب ماندگی تاریخی می شویم که دیگر قابل جبران نیست.

محسنی بندپی، کسب افتخارات بزرگ در المپیاد های علمی در جهان را نشان از پتانسیل بالای دانش آموزان و دستگاه تعلیم و تربیت کشور دانست و افزود: باید نگاههای جدید را مطابق با استانداردهای روز دنیا به آموزش و پرورش وارد کنیم .

رییس شورای آموزش و پرورش استان تهران، با تاکید بر گسترش نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان ، تصریح کرد: توانمندسازی ، اجتماع پذیری  و توانایی نه گفتن در برابر ناهنجاری های اجتماعی را باید به کودکان مان آموزش دهیم .

استاندار تهران با اشاره به اینکه امروزه در دنیا آموزش و پرورش، بهزیستی و وزارت بهداشت عهده دار تربیت همه جانبه کودکان شده اند ، تاکید کرد: تنها انسان توسعه یافته است که خود می تواند محور توسعه باشد و باید فرزندانمان در همگی جوانب آموزش داده شده و تربیت شوند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محرومیت های تاریخی در شهرستان های استان تهران ، اظهار داشت حضور بیش از 2 میلیون نفر اتباع خارجی بیگانه در این استان سبب ایجاد چالش هایی به ویژه در حوزه آسیب های اجتماعی گشته است .

وی ادامه داد: با اینکه 40 درصد اقتصاد کشور در استان تهران شکل گرفته و به بهره برداری می رسد اما متاسقانه هنوز در برخی از شهرستان های این استان حتی یک تخت بیمارستانی هم وجود ندارد.

محسنی بندپی در پایان با تاکید بر اینکه مسائل مربوط به حوزه آموزش و پرورش باید اولویت بندی شود ، خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن استان تهران در گسل زلزله قطعا مقاوم سازی مدارس این استان از جمله اولین اقداماتی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :