21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۴:۳۱:۳۷
کد مطلب:  770321
بازدید سرزده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از " دبستان مهر " در ناحیه یک مشهد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: قطعا سرمایه گذاری در آموزش و پرورش باید در دوران ابتدایی صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده صبح روز سه شنبه با حضور در دبستان مهر در ناحیه یک مشهد با معلمان و دانش آموزان این مدرسه دیدار کرد.

وی در جمع معلمان این دبستان گفت: امروز مسیر آموزش و پرورش تغییر کرده است و در کل دنیا و کشور ما نگاه به موضوع تعلیم و تربیت دچار دگرگونی شده و اعتقاد به دوری از نمره گرایی به عنوان یکی از اصلی ترین باورهای امروز در نظام آموزش و پرورش است، در واقع نیاز امروز کشور ما این است که در مدارس دانش آموزان ما به شکلی تربیت شوند که زیستن در اجتماع را بیاموزند. 

خدابنده ادامه داد: دانش آموزی که قدم به مدرسه می گذارد باید در کلاس های درس خود قدرت تصمیم گیری، تفکر خلاق و نقاد را به خوبی فرا بگیرد، ضمن اینکه باید فراموش کرد تمام این موارد در کلاس های درس اتفاق نمی افتد، در واقع باید به تغییر رفتار دانش آموز در کل جامعه نگاه دقیق تر و پررنگ تر داشته باشیم. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: دوره آموزش ابتدایی زمان شکل گیری شخصیت و هویت یک فرد است و آموزه های این دوره در ضمیر ناخودآگاه ذهن کودکان ما باقی می ماند و در آینده نیز نحوه مواجهه با مشکلات و مسائل در جامعه در باطن فرزندان این سرزمین نشات گرفته از همین آموزش ها خواهد بود و بر همین اساس سرمایه گذاری در آموزش و پرورش باید در دوران ابتدایی صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید :