25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۳:۲۸:۴۵
کد مطلب:  770187
خدابنده در جلسه ستاد همکاری های مشترک حوزه های علمیه و آموزش و پرورش
حضور روحانیون در مدارس فرصت خوبی برای آشنایی دانش آموزان با فرهنگ دینی است

جلسه ستاد همکاری های مشترک حوزه های علمیه خراسان و آموزش و پرورش با حضور مدیر حوزه های علمیه خراسان، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، جمعی از اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان و همچنین معاونین حوزه علمیه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان گفت: با توجه به اینکه از لحاظ فرهنگی مورد هجمه استکبار، بیگانگان و دشمنان قسم خورده انقلاب قرار داریم این موضوع کار دستگاه تعلیم و تربیت را سخت کرده و اگر مساعدت سازمان ها و نهادهای یاری دهنده نباشد تمام اهداف تعلیم و تربیت محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: براساس سند تحول بنیادین، آموزش و پرورش باید به یک نهاد فرهنگی و تربیتی تبدیل شود و از آموزش صرف فاصله بگیرد و بر همین مبنا، رویکرد دستگاه تعلیم و تربیت فرهنگی و تربیتی است و سند تحول بنیادین نیز براساس آموزه های دینی و اسلامی تدوین شده است به همین دلیل آموزش و پرورش وجوه مشترک بسیار زیادی با حوزه علمیه دارد و حتما باید نزدیکی و قرابت ما با حوزه علمیه بیشتر شود.

خدابنده افزود: به دلیل وجود مضجع منور آقا علی ابن موسی الرضا (ع) در مشهد مقدس و همچنین بخاطر سابقه ارزشمند حوزه علمیه، نقش حوزه علمیه استان در فضای فرهنگی و معنوی استان بسیار قابل توجه است.

وی خاطر نشان کرد: طبق اهداف سند تحول بنیادین، تعلیم و تربیت تمام ساحتی با تاکید بر ساحت اعتقادی، اخلاقی و عبادی در دستور کار قرار دارد و باید دانش آموزانی اسلامی، انقلابی و متدین تربیت کنیم و در همین راستا همکاری های مشترک خوبی نیز با حوزه های علمیه داریم که از آن جمله می توان به طرح های خوبی همچون طرح امین، طرح روشنا در مدارس استعدادهای درخشان و همچنین برگزاری نماز جماعت در 2 هزار و 500 مدرسه استان با حضور ائمه جماعت روحانی اشاره کرد و حضور روحانیون در مدارس فرصت خوبی است تا دانش آموزان را با فرهنگ دینی و اسلامی بیشتر آشنا سازند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان گفت: طرح ویژه مدرسه برنامه ای است که در دوره دوم ابتدایی و همچنین دوره اول متوسطه انجام می شود و طی آن دو ساعت از ساعات رسمی آموزش با اختیار مدیر مدرسه به فعالیت های غیردرسی از جمله فعالیت های فرهنگی و تربیتی اختصاص می یابد و در این زمینه می توان با حوزه علمیه همکاری های خوبی داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :