28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۰:۰۱:۱۷
کد مطلب:  769810
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در گردهمایی روسای ادارات استعدادهای درخشان سراسر کشور:
آموزش و پرورش نیازمند انسان های شجاع ، آگاه و توانمند است

صبح امروز گردهمایی روسای ادارات استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان سراسر کشور با حضور معاون وزیر و رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در سالن همایش اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلومدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن خیرمقدم به روسای ادارات استعدادهای درخشان  و دانش پژوهان جوان سراسر کشور گفت: شهرستان های استان تهران با 21 منطقه آموزشی یکی از استان های مهم در حوزه تعلیم و تربیت کشور است .

وی با شاره به اینکه 3 هزار مدرسه پذیرای 900 هزار دانش آموز در این استان می باشد ، اظهار داشت: 50 هزار همکار فرهنگی در این استان مشغول به فعالیت در عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان می باشند .

صیدلو ادامه داد: شهرستان های استان تهران ، تنها استانی است که بیش از یکصد و ده هزار دانش آموز اتباع خارجی در آن مشغول به تحصیل می باشند و در کنار دانش آموزان ایرانی از خدمات تحصیلی یکسانی بهره مند می گردند.

این مقام مسئول نرخ افزایش جمعیت دانش آموزی در این استان را سالانه سه درصد دانست و افزود: چیزی در حدود 30 هزار نفر به جمعیت دانش آموزی این استان در سال اضافه می گردد که نیازمند تامین فضای آموزشی مناسب جهت این افزایش نرخ جمعیت دانش آموزی می باشیم .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به گستره جغرافیایی این استان در مجاورت پایتخت تاکید کرد: همجواری با تهران سبب مهاجرت بسیاری از اقوام از سراسر ایران به این استان گردیده است که البته با خود چالش ها و فرصت هایی را نیز به همراه داشته است.

صیدلو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جاذبه های فرهنگی، مذهبی و گردشگری شهرستان های استان تهران ، تصریح کرد: این استان از پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار بالایی در زمینه های مختلف برخوردار است که نیازمند توجه جدی تر مسئولین به این استان می باشد.

وی در پایان با تاکید بر نقش معلم در تربیت دانش آموزانی خلاق و مسئولیت پذیر، خاطرنشان کرد:آموزش و پرورش نیازمند انسان های شجاع ، آگاه و توانمند است.

 

 

به اشتراک بگذارید :