24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ ۱۲:۱۴:۰۹
کد مطلب:  768552
قم میزبان نخستین اجراهای تماشاخانه سیار جدید کانون

پیک امید تماشاخانه سیار کانون که برای نخستین ‌بار در جشنواره‌ تئاتر همدان از آن رونمایی شده است‌، با سفر به شهرها و روستاهای استان قم فعالیت رسمی ‌خود را آغاز کرد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌وپرورش، شهرها و روستاهای استان قم از روز چهاردهم دی تا بیست و هشتم این ماه میزبان نمایش «پاهای خانم هزارپا» هستند.

با توجه به فرسودگی تریلی سیار قدیمی ‌کانون، چندی پیش از تریلی جدیدی رونمایی شد که مجهز به صفحه‌نمایش نیز هست و ازاین‌پس امکان نمایش فیلم برای کودکان در مناطق دورافتاده کشور را  فراهم آورده است و در اولین گام این تماشاخانه به استان قم سفرکرده و با عوامل نمایش همراه شده است. نمایش «پاهای خانم هزارپا» به کارگردانی مهدی خجستگی با مشارکت و نقش‌آفرینی نوجوانان دارای نیازهای ویژه تولید و به همت هنرمندان این استان تهیه‌شده است. این نمایش پیش‌تر نیز در مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون به روی صحنه رفته است و طبق هماهنگی‌های صورت گرفته این گروه نمایشی در میان خردسالان‌، کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان داستانی فانتزی را نقل می‌کنند. داستان درباره‌ هزارپایی است که از دست و پای خود خسته شده است. در این میان او با یک کرم آشنا می‌شود و هرکدام به‌واسطه توانایی‌هایشان این امکان را ‍پیدا می‌کنند جلوی یک واقعه بزرگ را بگیرند.

29 روستا همچون جنداب، قاهان، پاچیان، جنت‌آباد، ورجان، کوه‌سفید و... از بخش‌های سلفچگان، خلجستان، جعفریه، مرکزی و کهک استان قم میزبان «پیک امید» تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری است.

با اعلام مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در ماه بهمن و اسفند نیز این تریلی به دیگر استان‌های کشور سفر می‌کند.

استفاده از فرصت‌های برابر آموزشی و فرهنگی و تحقق عدالت فرهنگی، استفاده از خدمات فرهنگی برای همه کودکان و نوجوانان، توجه به تعلیم و تربیت و زندگی در شرایط سخت، برخی از اهداف تولید این اثر هنری عنوان‌شده است.

به اشتراک بگذارید :