21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ ۱۲:۱۰:۴۰
کد مطلب:  768537
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش استان خبر داد:
پیش بینی 3 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۷

اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مدیرکل دیوان محاسبات استان، معاون سازمان بازرسی استان، روسای ادارات آموزش و پرورش استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان گفت: قریب به 1 میلیون و 230 هزار دانش آموز در استان خراسان رضوی در سامانه سناد ثبت نام کردند و علی رغم وجود تمامی مشکلات به دلیل اینکه رویکرد دستگاه تعلیم و تربیت، فرهنگی است با تلاش و همت ۸۴ هزار معلم در استان توفیقات بسیاری حاصل گردیده است که حضور دانش آموزان و همکاران در بسیاری از جشنواره ها و فستیوال ها نشان از پتانسیل بالای آموزش و پرورش استان خراسان رضوی دارد.

وی افزود: قریب به ۴۰۰ میلیارد تومان پاداش بازنشستگان سال ۹۶ استان با مساعدت مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه بودجه و دیوان محاسبات پرداخت گردید و آموزش و پرورش تنها دستگاهی بود که پاداش پایان خدمت کارکنان خود را بطور کامل تسویه کرد.

خدابنده در خصوص جزئیات بودجه سال جاری توضیح داد: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۶، 43 هزار و 400 میلیارد تومان بود و امسال این بودجه به 56 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه حدود 3/11 درصد بودجه کل کشور در اختیار آموزش و پرورش است عنوان کرد: امسال مبلغ ۳ هزار و 400 میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۷ پیش بینی شده است.

خدابنده در ادامه تصریح کرد: در بودجه سال آینده مبلغ ۲ هزار میلیارد برای رتبه بندی فرهنگیان در نظر گرفته شده است در حالی که این طرح به حداقل ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به اشتراک بگذارید :