21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ ۱۲:۰۷:۱۱
کد مطلب:  768524
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد:
آموزش آموزگاران پایه با هدف ارتقاء سطح سواد حرکتی دانش آموزان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی، جلسه روسای ادارات آموزش و پرورش استان گفت: آموزش آموزگاران پایه می تواند در جهت ارتقاء سطح سواد حرکتی دانش آموزان موثر واقع گردد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی صفدر سلطانی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: امسال در حوزه تربیت بدنی به آموزش آموزگاران پایه پرداختیم که این موضوع هم به ارتقاء سطح سواد حرکتی دانش آموزان کمک خواهد کرد و هم می تواند سبب افزایش تحرک و نشاط در بین آموزگاران نیز گردد.

وی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی در استان خراسان رضوی به ازای هر دانش آموز ۱۳ صدم متر مربع است افزود: در حال حاضر از لحاظ سرانه فضای ورزشی رتبه ۲۲ کشور را داریم به همین دلیل از واگذاری اماکن ورزشی آموزش و پرورش استان به صورت حجمی و به خصوص در زمان هایی که دانش آموزان می توانند از این فضاهای ورزشی استفاده کنند به بخش خصوصی جلوگیری می شود.

 سلطانی ضمن تاکید بر ضرورت احداث سالن های ورزشی کوچک در داخل مدارس ابتدایی و به خصوص مدارس ابتدایی دخترانه گفت: انجام طرح های حیاط پویا و همچنین برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای را ابزاری مناسب در جهت افزایش سلامتی و نشاط دانش اموزان است.

به اشتراک بگذارید :