6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ ۱۵:۲۰:۳۶
کد مطلب:  768154
مدیرکل اداره ارزیابی عملکرد در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور؛
پایبندی بیش از 92 درصد مدارس به حذف آزمون‌های زائد

مدیرکل اداره ارزیابی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور مطرح کرد: بیش از 92 درصد مدارس به حذف آزمون‌های زائد از برنامه‌های درسی خود پایبند هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا کمرئی با اشاره به روند رشد تحقق اهداف عملکردی در شاخص‌های اختصاصی، اظهار کرد: روند رشد تحقق اهداف در طول ۳سال گذشته مثبت بوده است و رشد 4.39درصدی تحقق اهداف و رسیدن به عدد 97.42درصد از انتظارات معین‌شده، نشانه خوبی است که اگر نهادهای پشتیبان و اقدامات حمایتی از دستگاه تقویت شود این توفیق در بعد شاخص‌های عمومی نیز دور از دسترس نخواهد بود.

وی افزود: مدارس کشور مقید به اجرای سیاست‌های وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص ممنوعیت استفاده از آزمون‌های زائد و کتاب‌های کمک‌درسی هستند.

مدیرکل اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات خاطرنشان کرد: بررسی عملکرد مدارس کشور نشان می‌دهد، مدارس ابتدایی کشور با توجه به مصوبات ۸۲۸و ۹۵۱شورای عالی و سیاست‌های وزیر آموزش‌وپرورش درسته استان‌ها سیاست ممنوعیت تجویز کتاب‌های کمک‌آموزشی و آزمون‌های پیشرفت تحصیلی و آزمون‌های زائد را رعایت می‌کنند.

کمرئی در ادامه تصریح کرد: اخیراً در جریان بررسی فراگیری که از طریق معاونت نظارت و بازرسی این اداره کل انجام‌گرفته است، مشخص گردید بیش از ۹۸درصد مدارس هیچ‌گونه سازمان‌دهی برای استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی ندارند و این نسبت از مجموع ۵۶۷۶۳مدرسه است که اطلاعات آن‌ها دریافت شده، به‌دست‌آمده است و بیانگر آن است که ۱۶۵۴مدرسه باید رویکردهای آموزشی خود را در استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی تغییر دهند.

وی با اشاره به موضوع آزمون‌های زائد، اظهار کرد: این نسبت در آزمون‌های زائد 92.58درصد است و ۴۲۱۲مدرسه نیز با توجه به سیاست‌های آموزش‌وپرورش باید جهت‌گیری خود را برای انطباق بیشتر با قوانین و مقررات تنظیم کنند.

مدیرکل اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در پایان تأکید کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری عملکرد مدارس در این خصوص با جدیت تمام رصد می‌شود و در صورت عدم توجه با آن‌ها برخورد خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :