27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ ۱۰:۰۷:۱۸
کد مطلب:  767676
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ناحیه 2 ری:
آموزش و پرورش در قرن 21 آموزش و پرورش خلاقیت محور است

بازدید همکاران حوزه معاونت آموزش متوسطه استان از دبیرستان ها، هنرستان ها، پژوهشسرا و کارشناسی های حوزه معاونت آموزش متوسطه ناحیه 2 ری در روز دوشنبه 10 دی ماه 1397 انجام شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه کارنامه مکتوبی از عملکرد سال گذشته مناطق در حوزه معاونت آموزش متوسطه تهیه و بزودی در اختیار همکاران مناطق قرار می گیرد ،گفت:هدف از این بازدیدها ایجاد همدلی، همفکری ، هم افزایی با یکدیگر ، استفاده از تجارب همکاران مناطق ، تقدیر و تشکر از نقاط قوت و جبران کمبود ها و کاستی ها است.

شفیع پور، با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در قرن 21 آموزش و پرورش خلاقیت محور است، اظهار داشت: رسیدن به این نوع آموزش و پرورش با تجهیز و توجه ویژه به پژوهشسراها و تشویق دانش آموزان به استفاده از آنها امکان پذیر است.

وی افزود:با اجرای کارگاه ها و گروه های آموزشی و تمرکز بیشتر بر پایه دوازدهم باید مانع از افت دانش آموزان در این سطح شویم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان  تهران با تاکید بر حرکت بر مبنای سند تحول بنیادین گفت : در صورتی سند تحول اجرایی می شود که آن را در بستر تحولات و تغییرات جامعه امروز ایران قرار دهیم و در غیر این صورت، به بخش های متعالی آن دست نخواهیم یافت.

این مقام مسئول با بیان این که نهاد آموزشی ما باید به نهاد اجتماعی تبدیل شود تا به تولید سرمایه اجتماعی منجر شود، تاکید کرد : با تولید سرمایه اجتماعی می توان به اعتماد و خود باوری ملی رسید

گفتنی است دراین بازدید پژوهشسرای دانش آموزی بصیرت 1 و 2، دبیرستان های دوره اول متوسطه نمونه دولتی پسرانه باقرالعلوم و پسرانه حضرت قاسم علیه السلام، دبیرستان های دوره دوم متوسطه هیئت امنایی دخترانه حضرت مریم و دخترانه نمونه دولتی آرمیتا مصلی نژاد، هنرستان کاردانش امیر کبیر و کارشناسی های دوره دوم آموزش متوسطه و گروه های آموزشی، توسط همکاران معاونت آموزش متوسطه استان مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.

 

 

 

           

به اشتراک بگذارید :