11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ ۱۱:۰۰:۱۹
کد مطلب:  766997
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان در گردهمایی مدارس منتخب طرح همکاری خانه و مدرسه اعلام کرد:
افزایش 100 درصدی نرخ پوشش طرح همکاری خانه و مدرسه

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان از افزایش 100 درصدی نرخ پوشش طرح همکاری خانه و مدرسه در مدارس نواحی چهارگانه اهواز خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمود معزی پیش از ظهر امروز سه شنبه 11 دی ماه 97در گردهمایی مدارس منتخب طرح همکاری خانه و مدرسه، اظهار کرد: طرح بین المللی همکاری خانه و مدرسه برای سومین سال پیاپی و با هدف مبارزه با  آسیب های اجتماعی در مدارس ابتدایی نواحی چهارگانه اهواز اجرا می شود.

 

وی در ادامه افزود: این طرح در مدارس منتخب ابتدایی و در پایه اول در حال اجرا می باشد و نرخ پوشش طرح نسبت به سال تحصیلی گذشته 100 درصد افزایش داشته است.

 

معزی خاطرنشان کرد: دانش آموزان پایه اول ابتدایی و خانواده های آنها به مدت 8 هفته تحت آموزش مهارت های زندگی اجتماعی قرار می گیرند.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه در این طرح مدارس ابتدایی نواحی چهارگانه اهواز زیر پوشش خدمات تخصصی قرار می گیرند، تصریح کرد: در این طرح بین المللی خانواده ها، دانش آموزان ، والدین و مسئولین آموزشگاه با استفاده از راهبرد تعاملی، مهمترین مهارت های اجتماعی و برقراری رابطه پویا وسازنده را در قالب کارگاه آموزشی فرا می گیرند.

 

وی با اشاره به اینکه طرح بین المللی همکاری خانه و مدرسه بر مبنای اصل پیشگیری برنامه‌ریزی شده است، گفت: طرح بین المللی همکاری خانه و مدرسه امسال در ۱۶ مدرسه نواحی چهارگانه اهواز اجرایی می شود. در این طرح از هر ناحیه یک مدرسه ابتدایی دخترانه و یک مدرسه ابتدایی پسرانه تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

 

معزی اضافه کرد: در این طرح همسالان مقطع سنی اول ابتدایی در ارتباط با یکدیگر قرار می گیرند تا از طریق رویکرد حمایتی به یکدیگر یاری برسانند. این طرح به دنبال تقویت روابط خانوادگی و ایجاد یک رابطه صمیمی بین اعضای خانواده است که به نوبه خود می تواند زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه شود.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان مهمترین هدف از اجرای این طرح را آموزش مهارت فرزندپروی به والدین دانست و خاطرنشان کرد: آموزش مهارت های حل مسئله، کنترل خشم، مهارت های ارتباطی و تصمیم گیری از دیگر اهداف اجرای این طرح بین المللی در کشور است.

 

وی با تاکید بر اینکه مهمترین رویکرد طرح همکاری خانه و مدرسه بسترسازی برای مشارکت فعال خانواده ها در امر مبارزه با آسیب های اجتماعی است، افزود: ایجاد عوامل محافظتی در برابر اختلالات مختلف رفتاری در دانش‌آموزان، بهبود توانایی خانواده‌ها برای گوش فرا دادن به مسائل کودکان و برقراری ارتباط با آن‌ها از دیگر رویکردهای مهم این طرح است.

 

معزی با اشاره به پوشش ۱۵ استان کشور در این طرح بین المللی، عنوان کرد: در هر استان ۵ الی ۱۰ مدرسه تحت پوشش این طرح هستند و در قالب این برنامه مهارت های اجتماعی و ارتباطی به دانش آموزان و والدین آنها آموزش داده می شود.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان در پایان اظهار کرد: گردهمایی پایش و هماهنگی اجرای طرح بین المللی خانه و مدرسه در مدارس نواحی 2 و 4 اهواز با حضور مدیران و آموزگاران مجری طرح و کارشناسان پیشگیری هر دو ناحیه  به ابتکار اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش خوزستان برگزار شده است.

 

گفتنی است؛ طرح همکاری خانه و مدرسه از سال ۱۳۹۳ در راستای آگاه سازی والدین دانش آموزان اجرا می شود.

به اشتراک بگذارید :