28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ ۱۰:۱۵:۴۳
کد مطلب:  766952
رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری جلسات تبیین و آموزش کارشناس مسئولان دوره دوم آموزش متوسطه

رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری جلسات تبیین و آموزش کارشناس مسئولان دوره دوم آموزش متوسطه مناطق قطب های 2، 3 و 4 استان در روزهای یکشنبه 26 ، چهارشنبه 28 آذر و یکشنبه 3 دی ماه دراتاق جلسات آن اداره خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمدرضا اطهری رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت:در نشست قطب چهار که با حضور کارشناس مسئولان مناطق شهریار، شهر قدس، رباط کریم و ملارد برگزار شد ،موضوعات تفاهم نامه آموزشی، طرح و برنامه های اداره دوره دوم آموزش متوسطه، شیوه نامه مالی مدارس بزرگسالان و سایر مسائل جاری مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به ضرورت تغییر در نگاه ها، باور ها و روش ها ، تاکید کرد:در حال حاضر نیاز به این تغییرات در جامعه و بطن آموزش و پرورش بسیار مشهود است.

اطهری، با اشاره به شعار یونسکو که "سواد، توانایی ایجاد تغییر است" اظهار داشت: اگر تغییر نباشد، از برنامه ریزی به برنامه روزی و برنامه سوزی می رسیم، بنابراین ابتدا باید باور ایجاد تغییر در خود را داشته و سپس آنرا به دیگران تسری دهیم.

رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این نشست ها ایجاد تغییر و تحول در برنامه هاست، تصریح کرد: اولین تغییر برنامه ریزی است و باید برای انجام امور برنامه عملیاتی و تقویم اجرایی داشته باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به  به طرح تعالی و تبدیل شدن آن به برنامه گفت: مشارکت جویی و مشارکت پذیری از ظرفیت های داخل و خارج مدرسه (اولیاء، دانش آموزان، همکاران ) ازاولین مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست همکاران اداره دوره دوم آموزش متوسطه به تشریح و تبیین طرح و برنامه های این اداره پرداخته و در پایان جلسه همکاران مناطق به بیان برخی مسائل و مشکلات موجود در کارشناسی های مناطق پرداختند.

به اشتراک بگذارید :