16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ ۱۵:۰۴:۴۲
کد مطلب:  765798
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان در جلسه امضای تفاهم نامه"طرح ایران مهارت":
کارآفرینی و اشتغال زایی از اهداف مهم "طرح ایران مهارت" است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان، گفت: اجرای "طرح ایران مهارت" با هدف آموزش نیروی انسانی در مدارس زمینه کارآفرینی و اشتغال دانش آموزان را فراهم می آورد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، عبدالنبی سواعدی پیش از ظهر امروز یکشنبه 9 دی ماه 97 در جلسه انعقاد تفاهم نامه "طرح ایران مهارت" با آموزش و پرورش، اظهار کرد: آموزش مهارت هاى شغلی با بهره گیری از روش های نوین انتقال مهارت سرآغاز توسعه پایدار در هر جامعه ای است.

 

وی در ادامه افزود: آموزش های "طرح ایران مهارت" با رویکردی نوین در راستای نیاز بازار کار برنامه ریزی و اجرا می شود که فضای تئوریک مدارس را به فضای مهارتی تبدیل می کند.

 

سواعدی خاطرنشان کرد: دانش آموزان متوسطه اول پس از کسب آموزش های مهارتی در مدرسه با همکاری آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کارت مهارت دریافت می کنند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان، تصریح کرد: یکی از برنامه های مهم سند تحول بنیادین در راستای سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی در میان دانش آموزان است. بنابراین توافق نامه همکاری میان آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف آموزش مهارت های کوتاه مدت در مدارس متوسطه اول به امضا رسید.

 

وی همچنین گفت: در سال اول اجرای این طرح 10 درصد دانش آموزان خوزستانی تحت پوشش آموزش های مهارتی کوتاه مدت قرار می گیرند.

سواعدی اضافه کرد: آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت به دو شیوه تراکمی و طولی انجام می شود که در شیوه تراکمی دانش آموزان یکی از پایه های دوره متوسطه اول  از 60 ساعت آموزش کامل بهره مند می شوند و در شیوه طولی دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم و نهم هر کدام به مدت 20 ساعت آموزش می بینند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان، اظهار کرد: مدارسی که داوطلب اجرای "طرح ملی ایران مهارت" هستند در روزهای پنج شنبه یا در اوقات فراغت دانش آموزان به صورت داوطلبانه اقدام به اجرای آن خواهند کرد.

 

وی در ادامه افزود: این طرح شامل 16 دپارتمان مهارتی و 491 پودمان مهارتی است که بر اساس علاقه و استعداد دانش آموزان و امکانات موجود در مدارس تا سقف 60 ساعت آموزش های لازم را به آن ها ارائه می دهد.

 

سواعدی خاطرنشان کرد: روش های آموزش مهارت های شغلی تغییر پیدا کرده است. بنابراین باید از ایده های نو و تکنولوژی روز جهان برای اجرای مهارت و آموزش نیروی انسانی بهره برد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان در پایان، گفت: ارتقای شایستگی مهارتی دانش آموزان، بهره گیری از ایده ها و طرح های نوین انتقال مهارت و کارآفرینی و اشتغال زایی از اهداف مهم اجرای "طرح ایران مهارت" است.

به اشتراک بگذارید :