27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ ۰۸:۵۶:۵۷
کد مطلب:  765186
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
نیاز امروز آمو زش و پرورش معلم متفکر ،دانش آموز پرسشگر است

بازدید همکاران حوزه معاونت آموزش متوسطه استان از دبیرستان ها، هنرستان ها، پژوهش سرا و کارشناسی های حوزه معاونت آموزش متوسطه قرچک در روز دو شنبه 3 دی ماه 1397 انجام شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان  تهران در این باره گفت: نیاز امروز آموزش و پرورش ما، معلم متفکر و دانش آموزپرسشگر است و به هر میزان تلاش کنیم که به کمیت این دو عنصر اضافه کنیم، آموزش و پرورشی پویاتر و به روزتر خواهیم داشت.

وی با تاکید بر ایجاد انگیزه و امید در دانش آموزان اظهار داشت: دانش آموزان باید به نقطه ای از اعتماد و باور برسند که مسیر و گذرگاه خوشبختی و سعادت از دل مدرسه عبور می کند و اگر بدنبال زندگی با کیفیت و افزایش سهم خود از دانایی و توانایی هستند باید آموزش با کیفیت ببینند.

شفیع پور با اشاره به اینکه سرچشمه توسعه آموزش و پرورش است، تاکید کرد: آموزش و پرورشی باید انسان هایی را درفرآیند خود تربیت کند که فکر و ذهنی توسعه یافته داشته باشند و با وجود انسانهای دارای فکر و ذهن توسعه یافته به توسعه پایدار خواهیم رسید.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان  تهران با تاکید بر برنامه تعالی مدیریت آموزشگاهی و نقش آن در حرفه ای شدن کار مدیران، تصریح کرد: اجرای طرح بازدیدهای همتای مدیران به عنوان تجربه گردانی در مناطق، اجرایی و عملیاتی شدن تفاهم نامه ها، افزایش بهره وری بهینه از تجهیزات کارگاهی، آزمایشگاهی، کتابخانه ها، سیستم های هوشمند و سایر طرح و برنامه های حوزه معاونت آموزش متوسطه استان در راستای بهبود کیفیت آموزش ضرورت اجرایی دقیق و هماهنگ را دارد.

گفتنی است دراین بازدید پژوهشسرای باقرالعلوم، دبیرستان های دوره اول متوسطه نمونه دولتی دخترانه زهره وند و روستایی پسرانه شهید حسین لاله، دبیرستان های دوره دوم متوسطه روستایی پسرانه معرفت و دخترانه شهدای محراب، هنرستان کاردانش اندیشه و کارشناسی های دوره دوم آموزش متوسطه و گروه های آموزشی، توسط همکاران معاونت آموزش متوسطه استان مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :