28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ ۰۸:۴۱:۰۲
کد مطلب:  765144
وزیر آموزش‌وپرورش در آئین گرامیداشت ۹ دی:
وحدت و انسجام جامعه بزرگ‌ترین دستاورد ۸ سال دفاع مقدس بود

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین گرامیداشت حماسه ۹ دی وحدت و انسجام همه گروه‌های فکری جامعه را از بزرگ‌ترین و ارزشمندترین دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس دانست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، عصر امروز سید محمد بطحایی در آئین بزرگداشت حماسه ۹ دی که با حضور تنی چند از معاونین، مدیران کل و جمعی از کارکنان حوزه ستادی در ساختمان شهید رجائی برگزار شد، با گرامیداشت یاد امام (ره)، شهدا و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب و  اشاره به چهل‌سالگی انقلاب، اظهار کرد: در چهل‌ساله اخیر همواره شاهد شیرینی‌ها و تلخی‌هایی بوده‌ایم، در دهه اول پیروزی انقلاب خیلی افراد باور نمی‌کردند این انقلاب همچنان تداوم یابد و برخی نیز فکر می‌کردند با این هجمه‌هایی  که صورت می‌گیرد به‌زودی عمر انقلاب به‌زودی پایان می‌یابد.

وی افزود: در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی گاهی رودروی هم قرار می‌گرفتند به‌طوری‌که حتی برخی گروه‌های مذهبی نیز در برابر  یکدیگر صف‌آرایی می‌کردند.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: دفاع مقدس باعث وحدت و یگانگی همه افراد و احزاب شد و مردم با کنار گذاشتن اختلافات موفق شدند جانانه از کشور خود دفاع کنند، لذا یکی از دستاوردهای بزرگ و بسیار ارزشمند جنگ همین اتحاد و همدلی بود.

وی تصریح کرد: تقابل گروه‌ها در اوایل انقلاب به حدی بود  که کوچک‌ترین اختلاف‌ها باعث صف‌آرایی در برابر  یکدیگر می‌شد، لذا وقوع جنگ باعث شد تا اهداف کوچک فراموش و همه به هدف بزرگ بیندیشند

بطحایی گفت: متأسفانه گاهی اوقات به خودمان و به همه شهدایی که جان خود را نثار شکوفایی و بالندگی این انقلاب کردند جفا کنیم و سختی‌هایی که در چهار دهه اخیر  متحمل شدیم را به‌راحتی فراموش کنیم و امروز پیشرفت‌هایی داریم که در مقایسه با چهل سال قبل بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: باید قدردان دستاوردهایی که علیرغم این‌همه تحریم و محدودیت‌ها در دهه‌های اخیر داشته‌ایم باشیم.

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس این بود که همه سلیقه‌ها را زیر یک پرچم جمع کرد حماسه نهم دی هم توانست، یک‌بار دیگر انشقاق بین مردم را برطرف کند و روح وحدت را در جامعه بدمد لذا همه اختلافات به‌یک‌باره کنار  رفت و مردم با شعار واحد به میدان آمدند و حمایت خود را از نظام اسلامی اعلام کردند.

به اشتراک بگذارید :