21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۸ ۱۲:۱۲:۵۷
کد مطلب:  764594
آیت‌الله مصطفی علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه
نهضت سوادآموزی از برکات انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بخشی از خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرمانشاه، تشکیل سازمان نهضت سوادآموزی را از برکات انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره‌ اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ظهر امروز، آیت‌الله مصطفی علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بخشی از خطبه‌های این هفته که با حضور آحاد مردم در مسجد جامع برگزار گردید، گفت: ﺗﺄسیس و تشکیل سازمان نهضت سوادآموزی در ۷ دی‌ماه سال ۱۳۵۸ به فرمان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی بود.

وی ضمن تبریک هفته سوادآموزی به جامعه هدف، افزود: عملکرد معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان، درخشان و قابل قبول است و ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های لازم و مشارکت همه‌ی دستگاه‌های مشارکت‌پذیر، موجبات ریشه‌کنی بی‌سوادی در سطح استان فراهم گردد.

امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش، توجه و خدمت‌رسانی به حوزه سوادآموزی را امری ضروری دانست و فعالیت در این بخش را فرصتی مناسب برای تحقق یکی از اهداف انقلاب اسلامی عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به موضوع واگذاری سیلوها به بخش خصوصی، ﺗﺄکید کرد: این نوع واگذاری یعنی چوب حراج زدن به بیت‌المال و سرمایه 2 میلیون نفر جمعیت استان کرمانشاه.
وی با بیان اینکه ﻣﺴﺆولان اجرایی استان با جدیت از سرمایه ملت و بیت‌المال مراقبت کنند، گفت: دستگاه قضایی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه استان، موظف به رسیدگی صحیح و قاطعانه به این واگذاری هستند.
آیت‌الله علما در عین حال خصوصی‌سازی را یک اصل قانونی و از برنامه‌های خوب دولت دانست و گفت: دولت باید با کاستن از وسعت، پراکندگی و بزرگی خود، کوچکتر شود و به هدایتگری و کارهای اساسی کشور بپردازد.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه خطبه‌های نماز جمعه با بزرگداشت 9 دی‌ماه، روز بصیرت و میثاق با ولایت گفت: در جریان فتنه 88 ولی فقیه به عنوان کارشناس اسلام، تمام راه‌های موجود از توصیه، موعظه و هشدار را امتحان کرد و ﺗﺄکید اصلی ایشان بر مدارا، بردباری و جذب حداکثری برای حفظ منافع مردم و نظام بود؛ اما وقتی این راه‌ها نتیجه نداد، با روشنگری‌های‌شان، ملت به صحنه آمد و حماسه 9 دی را خلق و حوادث را مدیریت کرد.

وی در ادامه با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی گفت: ایشان یک فقیه کارکرده، صاحب ابتکار و خوش‌فکر و از ابتدا در خدمت انقلاب و نظام بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، در بخش دیگری از سخنان خود، تصادف در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد و کشته و زخمی‌شدن تعدادی از دانشجویان را حادثه‌ای دلخراش توصیف و همه ﻣﺴﺆولان را به مراقبت و ﺗﺄمین امنیت دانشجویان به عنوان امانت‌های مردم توصیه کرد.

به اشتراک بگذارید :