18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۸ ۱۱:۰۲:۳۶
کد مطلب:  764451
پاسخ آموزش و پرورش استان گیلان به درج یک گزارش در خبرگزاری فارس

آموزش ‌و پرورش گیلان چه میزان از نقش سرنوشت‌ساز خود آگاهی دارد؟!

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، بازگشت به مطلب مندرج در خبرگزاری فارس به تاریخ 2 دی 97 با عنوان « آموزش و پرورش گیلان چه میزان از نقش سرنوشت ساز خود آگاهی دارد؟! » پاسخ اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان را جهت تنویر افکار عمومی به استحضارمی رساند:

1 . اگر جامعه ای بخواهد در جهت بسط عدالت آموزشی حرکت کند، ناگزیر است نابرابری فرصت های آموزشی را کاهش دهد زیرا نابرابری آموزشی از یک سو می تواند موجب ایجاد زیان های درون سیستمی مانند افزایش افت تحصیلی شود و از سوی دیگر نظام اجتماعی را دچار بحران کند. فراهم کردن امکان آموزش یکسان برای کودکان، فارغ از سوابق خانوادگی از مصادیق عدالت آموزشی است.

برای بسط عدالت آموزشی، اصلاح تامین مالی مدرسه ها، توزیع معلمان باتجربه، با کیفیت و ماهر در تمامی مدارس ( توزیع عادلانه نیروی انسانی تحصیل کرده و فرهنگیان مجرب) ، توزیع عادلانه امکانات، تمرکز زدایی از سیستم آموزشی و تقویت مدارس روستایی به ویژه مدارس شبانه روزی، تدوین  کتب درسی متناسب با موقعیت و شرایط استان های همجوار بخشی از این راهکار است که در سرلوحه کار آموزش و پرورش استان گیلان قرار دارد.

2 . به استناد ماده 13 قانون تاسیس مدارس و مراکز غیردولتی به منظور حمایت از نیروهای آزاد شاغل درمدارس غیردولتی و مؤسسان مدارس با اولویت مناطق محروم، صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی مقرر داشته است که درسال تحصیلی 98– 1397 با استفاده از قیمت تمام شده سرانه دانش آموزان در بخش دولتی، به ازای دانش آموزان شاغل به تحصیل در مدارس غیردولتی را جهت حمایت از نیروهای آزاد شاغل در این گونه مدارس، در لایحه بودجه سالانه کل کشور پیش بینی نماید. همچنین براساس ماده 25 قانون تاسیس نیز، کارکنان تمام وقت فاقد پوشش بیمه ای مدارس و مراکز غیردولتی از مزایای قانون تامین اجتماعی برخوردار می شوند. کارکنان پاره وقت فاقد پوشش بیمه ای نیز به نسبت ساعت انجام کار مشمول حمایت های مقرر این ماده هستند. همچنین براساس ماده 26 قانون تعیین حقوق و مزایای کارکنان غیر رسمی و رسمی غیر موظف این مدارس و مراکز به موجب قانون کار و ضوابط آن خواهد بود.

همچنین جذب و به کارگیری مربیان پیش دبستانی و خرید خدمت به استناد مواد 5 و 9 ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 97 کل کشور انجام می شود.

اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان با ارسال نامه به شماره 100/79098/ 3700 خواستار به کارگیری و روشن شدن وضعیت  700 نفر از این نیروها  شده که نتایج آن به اطلاع خواهد رسید.

3.   آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین و گسترده ترین دستگاه تعلیم و تربیت در راستای توانمندسازی اخلاقی و فرهنگی دانش آموزان برنامه های پیشگیرانه ای را در دست اجرا دارد که مهم ترین آن عبارتست از:

طرح های رشد مدار دانش آموزی و مدارس مراقب (به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی)، آموزش های قبل و بعد از ازدواج والدین، برنامه آموزش و توانمندسازی والدین، برنامه آموزش و توانمندسازی کارکنان، طرح کارگاه آموزشی با عنوان شناخت فرصت ها و آسیب های دوران نوجوانی، طرح مداخلات روانی ـ اجتماعی ویژه دانش آموزان در معرض خطر و پر خطر مدارس استان (در راستای تفاهم نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر با وزارت آموزش و پرورش  جهت توانمدسازی دانش آموزان آسیب دیده )، طرح همکاری خانه و مدرسه(fast): در راستای بند 7 تفاهم نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر با وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور، این طرح در 16 آموزشگاه نواحی 1 و 2 رشت و با شرکت والدین و دانش آموزان اجرا می شود؛ طرح مشارکت اجتماعی ویژه دانش آموزان، طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان)، با همکاری 14 دستگاه در سه منطقه آموزش و پرورش در حال اجراست (ناحیه یک رشت، شهرستان شفت و لنگرود) و برگزاری جشنواره استانی دانش آموزی  نوجوان سالم ( به منظور ترویج شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به اعتیاد و رفتارهای پرخطر در مدارس)

4 . ثبت نام در مدارس دولتی بر اساس محدوه بندی از طرف ادارات آموزش و پرورش به مدارس اعلام می شود. همچنین وجود مدارس استعدادهای درخشان، نمونه دولتی،  هیئت امنایی و غیر دولتی دارای ساز و کارهای ویژه ای هستند.

خوشبختانه در دولت دوازدهم رویکرد وزارت آموزش و پرورش در کاهش تنوع مدارس، تقویت مدارس دولتی و همچنین جلب مشارکت مردمی است. حذف مدارس نمونه دولتی و لغو آزمون ورودی مدارس سمپاد  از گام های آموزش و پرورش در کاهش فاصله طبقاتی و گسترش عدالت آموزشی است. در این راستا مدیران ارشد آموزش و پرورش پیشقدم شده اند؛ به طوریکه فرزندان مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان گیلان در مدارس دولتی درس خوانده اند.

5 . با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب مدرسه مناسب دغدغه اصلی والدین است، برخی ترجیح می دهند فرزندان خود را در مدارس غیردولتی ثبت نام کنند. ازسویی با توجه به تراکم بالای دانش آموز درسطح مدارس دولتی به ویژه در شهرهای بزرگ، گرایش خانواده ها به سمت مدارس غیردولتی بیشتر شده است. همچنین افزایش کیفیت آموزشی، برنامه ریزی مناسب، استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس و بالا بردن سطح آموزش معلمان این روند را فزونی بخشید. بنابراین نقش عملی نظارتی آموزش و پرورش درتوازن نرخ ثبت نام درمدارس غیردولتی دقت بیشتری را طلب می کند. برای تحقق این برنامه کارگروه تعیین شهریه درهمه مناطق استان های کشور تشکیل شده است تا درهر منطقه براساس اقتضائات، هزینه های تمام شده تعیین شود. چنان چه مؤسسی نیز اعتراض داشته باشد شکایت خود را به شورای نظارت استان و یا مقاطع بالاتر اعلام کند.

همچنین جهت جلوگیری از تخلفات احتمالی، قرار داد منعقد بین مؤسسان و خانواده ها نیز به صورت الکترونیکی درسامانه ثبت می شود. الگوی تعیین شهریه مدارس غیر دولتی طبق ماده 15 قانون تاسیس مدارس غیردولتی تنظیم می شود که براساس هزینه های انجام شده، برنامه های پیش بینی شده مدارس و تایید میزان شهریه پیشنهادی مدارس به عهده شورای نظارت استان است.

6 . در راستای مهارت افزایی دانش آموزان، آموزش و پرورش بر اساس تفاهم نامه مشترک با سازمان فنی و حرفه ای، طرح ایران مهارت را در دومین سال متوالی در مدارس مقطع اول متوسطه اجرا می کند.  ایران مهارت در  راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین عملیاتی کردن راهکار 6 _ 1 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر اصول شرکت داوطلبانه در طرح، مشارکت و انعطاف پذیری در محتوا و ارزشیابی استوار است.در سال تحصیلی گذشته این طرح به صورت آزمایشی در 10 درصد مدارس دوره اول متوسطه 8 استان کشور اجرا شد که در سال تحصیلی جاری،  این رقم به 20 درصد مدارس مقطع متوسطه کشور افزایش یافته است.

7 . شایسته گزینی یکی از برنامه های راهبردی وزارت آموزش و پرورش است. سامانه ای شدن انتخاب مدیران مدارس گامی مهم در استفاده هر چه بیشتر از نیروهای توانمند و با انگیزه است. در سال تحصیلی 98 – 97 در نواحی یک و دو رشت این طرح  با انتخاب 28 مدیر به صورت آزمایشی اجرا شده است  و از سال تحصیلی آینده این روند در سراسر استان گیلان فراگیر خواهد شد.

بی شک آموزش و پرورش به عنوان گسترده ترین دستگاه فرهنگی کشور در انجام مأموریت های خود نیازمند همراهی و همدلی بخش ها و نهادهای مختلف کشور است. مسلماً نقش دستگاه های متعدد فرهنگی کشور در رفع    دغدغه های فرهنگی    و     اعتقادی          جامعه   بی بدیل است. در این میان،  همراهی رسانه های متعهد با دستگاه مردمی وزارت آموزش و پرورش انکار نشدنی است.

خواهشمند است طبق قانون مطبوعات و رسانه ها نسبت به درج جوابیه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در همان صفحه و با همان قلم اقدام لازم صورت گیرد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :