28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۸ ۱۰:۰۷:۳۶
کد مطلب:  764345
با حضور معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران؛
همایش سواد آموزی آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان برگزارشد

همایش سواد آموزی آموزش وپرورش ناحیه یک بهارستان با حضور سعید شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، ناصر لطفی مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک بهارستان ودیگر مسئولین در آموزشگاه اخلاص این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازناحیه یک بهارستان، سعید شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی،  اظهار داشت: انقلاب رشد فرهنگی مهمترین محور توسعه کشور است.

وی افزود: تاسیس نهاد سواد آموزی و حضور نیروهای انقلابی در این جهاد علمی از فیوضات الهی بود که بدست امام راحل و عزیز به اجرا در آمد و یادگارماندگاری از بنیان گذار جمهوری اسلامی در ایران شد.

شهریاری، تلاش در زودودن جهل را نوعی جهاد دانست و افزود: همه باید به قدر توان خویش در این امر مهم جهاد علمی و ترویج سواد آموزی تلاش کنند چرا که به واسطه یادگیری می توان بسیاری از آسیب های موجود در جامعه را خنثی کرد.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به کسب رتبه برتر استان در سه سال متوالی توسط ناحیه 1 بهارستان در حوزه سوادآموزی ، تصریح کرد: این عزم جدی در این منطقه ناشی از همدلی مسئولین و همکاران محترم در این منطقه  نسبت به ریشه کنی بی سوادی است که بسیار شایسته تقدیر است .

درادامه ناصر لطفی  مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک بهارستان با اشاره به تاکید اسلام به ضرورت یادگیری سواد ،گفت: در اسلام بسیار بر سوادآموزی تاکید شده تا جایی که آیات و روایات فراوانی برای آن داریم و از آن جمله می توان به  نمونه هایی چون "علم را فرا گیرید حتی اگر در کشور چین باشد" و یا " زگهواره تا گور دانش بجوی" اشاره کرد.

 گفتنی است ، در پایان این مراسم از مدیران موفق در حوزه سواد آموزی ،آموزش دهندگان وسواد آموزان برتر تجلیل به عمل آمد.

 

 

به اشتراک بگذارید :