27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۸ ۰۹:۴۰:۰۹
کد مطلب:  764270
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران :
فعالیت 1 هزار و 346 رابط مشاور در مدارس ابتدایی شهرستان های استان تهران

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: طرح رابط مشاور با مشارکت 1 هزار و 346 رابط مشاور در مدارس استان پیگیری می شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ،سید مجتبی هاشمی در تشریح این خبر گفت: برنامه رابط مشاور با همکاری ادارات مشاوره و آموزش ابتدایی استان و مشارکت 1346 همکار فرهنگی در مناطق 21 گانه در حال انجام است.

وی افزود: این برنامه با مشارکت همکاران علاقمند مدارس ابتدایی در رشته های مرتبط یا نیمه مرتبط با مشاوره در حال اجرا می باشد.

هاشمی ،با اشاره به کمبود و عدم تخصیص مشاور در مدارس ابتدایی و ضرورت برنامه ریزی برای این دوره سنی، تاکید کرد: طرح رابط مشاور با محوریت شناسایی و تشخیص به موقع مشکل دانش آموزان و ارجاع به هسته های مشاوره در قالب سرفصل هایی از قبیل؛ اختلالات یادگیری، مهارت ارتباط موثر، مهارت خودآگاهی، مهارت همدلی، ویژگی های رشدی دوره کودکی و مدیریت هیجانات از مهر ماه در مدارس استان کلید خورده است.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: این برنامه در شش جلسه آموزشی تعریف شده که تا پایان فصل پائیز سه جلسه آن به صورت منسجم و مستمر با حضور مشتاقانه دانش آموزان برگزار شده است.

به اشتراک بگذارید :