21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ ۱۶:۳۶:۴۱
کد مطلب:  763052
باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی
هفتم دی ماه سال 1358 برای همه آنانی که از روز اول به عشق پیامبر اعظم وعشق به فرمان امام خمینی (رض) وارد این عرصه شده اند یک روز لذت بخش و پرانگیزه بوده، هست و خواهد بود.

مراسم تجدید میثاق کارکنان سازمان نهضت سوادآموزی با آرمانهای امام راحل(رض) در هفته سوادآموزی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی، مراسم تجدید میثاق کارکنان سازمان نهضت سوادآموزی همزمان با هفته نکوداشت سوادآموزی به مناسبت سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (رض) برای تشکیل نهضت سوادآموزی، برگزار گردید.

این مراسم با حضورعلی باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، کارکنان حوزه ستادی و پرسنل معاونت سوادآموزی ادارات کل آموزش و پرورش شهر و شهرستان های استان تهران و البرز و همچنین جمعی از آموزش دهندگان سواد آموزی این سه استان برگزار گردید.

باقرزاده بعد از اهدای تاج گل به مضجع شریف حضرت امام، ضمن گرامی داشت مقام حضرت امام (رض) و تبریک سالروز صدور فرمان تاریخی ایشان در خصوص آغاز نهضت سوادآموزی به خاستگاه صدوراین فرمان تاریخی اشاره نمود و بیان کرد: حضرت امام با تاسی از منش و سیره  پیامبر اکرم (ص)  فرمان سوادآموزی را صادر نمودند.

وی افزود : هفتم دی ماه سال 1358 برای همه آنانی که از روز اول به عشق پیامبر اعظم وعشق به فرمان امام خمینی (رض) وارد این عرصه شده اند  یک روز لذت بخش  و پرانگیزه بوده، هست و خواهد بود.

باقرزاده ادامه داد: سفارش حضرت امام برای شروع نهضت سوادآموزی بر اصول  مسجد محوری، خانواده محوری استوار بود.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته از بدو پیروزی انقلاب بیان نمود: در طول 38 سال گذشته، 57درصد نرخ باسوادی را رشد داده ایم که این پیشرفت ها مرهون لطف خداوند، امام خمینی و مقام معظم رهبری است.

باقرزاده  اعلام کرد: ما امروز این جا گردهم آمده ایم تا با آرمان های بلند امام راحل، مقام معظم رهبری تجدید پیمان کنیم. ما آمده ایم که با خداوند و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تجدید پیمان کنیم.

وی تاکید نمود :ما آمده ایم با یاران شهیدمان ،شهدای سوادآموزی و مسئولیت انسانی خودمان تجدید پیمان نماییم.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ادامه داد: امروز حرم امام راحل(رض) پناهگاه انسان هایی است که امام را آزاد مرد خواندند.

گفتنی است این برنامه با ادای فریضه ظهر و عصر در محل مرقد امام راحل(رض) به اتمام رسید.

به اشتراک بگذارید :