21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ ۱۲:۰۷:۱۹
کد مطلب:  761671
سیدمحمد سعیدی نماینده ولی فقیه و تولیت آستان مقدس قم
پیام نماینده ولی فقیه و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیها السلام در آستانه هفتم دیماه، سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی

پیام نماینده ولی فقیه و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیها السلام در آستانه هفتم دیماه، سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی قم نماینده ولی فقیه استان قم پیامی بمناسبت هفته سواد آموزی بیان داشتند متن پیام بشرح ذیل :

ن والقلم و ما یسطرون

تعلیم و تربیت، اساس نظام فکری اسلام بوده و هدف آن تربیت انسان موحّد است و همه برنامه ریزی و فعالیت های برنامه ریزان و معلمان باید برای تحقق این هدف سازماندهی شود. در جهان بینی اسلامی، انسان موجودی گرامی و ارزشمند معرفی و روح الهی در کالبد او دمیده شده است و بر همه مخلوقات، برتری دارد. در منابع غنی دینی تصریح گردیده است قلمی که توسط دانشمند الهی در طریق ارشاد جامعه بر روی کاغذ کشیده می شود، از خون شهید راه حق گرانقدرتر و ارجمندتر است. آنگاه که جویای علم و دانش بر زمین راه می رود، فرشتگان الهی بال و پر خویش را زیر پای او گسترانده و پرندگان هوا و ماهیان دریا از پروردگار برایش آمرزش و رحمت طلب می کنند.

اهمیت مبارزه با بی سوادی بر کسی پوشیده نیست و کم و بیش تمام کشورهای جهان به خصوص جوامع در حال توسعه، اهتمام ویژه ای به این مساله حیاتی دارند. جمهوری اسلامی ایران نیز تدابیر گسترده ای برای مبارزه با بی سوادی اندیشیده است. تشکیل نهضت سوادآموزی به دستور حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) و فعالیت ها و موفقیت های این شجره طیبه در صحنه های گوناگون، شاهد گویایی بر این ادعاست در بخشی از پیام رهبر کبیر انقلاب اسلامی که در تاریخ هفتم دیماه 1358 به مناسبت تاسیس نهاد مقدس نهضت سوادآموزی صادر گردیده چنین اشاره شده است:

مایه بس خجلت است در کشوری که مهد علم و ادب بوده و در سایه اسلام زندگی می کند و طلب علم را فریضه دانسته است از نوشتن و خواندن محروم باشد. برای رفع این نقیصه دردآور، بسیج شوید و ریشه این نقص را از بن بر کنید.

ضمن ارج نهادن به تلاش های دلسوزانه و طاقت فرسای شما آموزش دهندگان پر تلاش و سوادآموزان عزیز، امید می رود تحت توجهات قطب عالم امکان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و با هدایت گری های عالمانه مقام معظم رهبری مدظله العالی و تلاش گسترده و همگانی مردم و مسئولان به ویژه دست اندرکاران این نهاد بزرگ در شهر مقدس قم که علمدار علم و جهاد و بصیرت بوده و در این عرصه نیز پیشگام خواهد بود، پشتیبان جهش علمی گسترده و رو به رشد ایران عزیز اسلامی باشید.

 

نماینده ولی فقیه و تولیت آستان مقدس قم

سیدمحمد سعیدی

دوم دی ماه 1397

به اشتراک بگذارید :