21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ ۱۴:۰۴:۴۷
کد مطلب:  760127
آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ونماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری گفت:
:عملکرد سوادآموزی در ارتقاء سطح باسواد در جامعه در دوران انقلاب اسلامی بیانگر گام‌های بزرگ و موثری است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ونماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری گفت:عملکرد سوادآموزی در ارتقاء سطح باسواد در جامعه در دوران انقلاب اسلامی بیانگر گام‌های بزرگ و موثری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد؛آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی در دیدار با مسئولان آموزش و پرورش و مجموعه سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد بمناسبت آغاز هفته سوادآموزی گفت: امروزه سواد از خواندن و نوشتن فراتر رفته و تحقق انواع سواد از جمله سواد های ارتباطی-رسانه ای-قانون عاطفی ورایانه ای بیانگر باسوادی جامع برای افراد است.

وی گفت: به ویژه سواد های ارتباطی و عاطفی ای یک ضرورت در کنار سواد پایه است که باید همه افراد خود پیگیر آن  باشد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ونماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری گفت:همه این سوادها باید به سواد تعبدی بیانجامد تا باعث سعادت و کمال فرد گردد.

 وی با تبریک موفقیت در ارتقا رتبه سوادآموزی استان در کشور گفت: فعالیت های خوب و ارزشمندی در بخش سواد آموزی کهگیلویه وبویراحمد انجام شده و امیدواریم بجای ختم شود که دیگر بی سواد نداشته باشیم .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:براساس سرشماری سال ۹۵ تعداد ۳۴ هزار و ۱۰۶ نفر از جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال استان بی سواد و میزان باسوادی در استان ۹۲ و هفت دهم درصد است.

هادی زارع پور گفت: میزان باسوادی مردم استان در جمعیت بالای ۶ سال در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ۳۱ درصد بود که هم اکنون به ۸۴ درصد رسیده است.

وی گفت: باسوادی مردان ۴۲ درصد و زنان ۱۸ درصد که این میزان هم اکنون برای مردان ۸۹ و برای زنان ۷۹ درصد است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: امسال حجم پوشش باسوادی ۵ هزار و635نفر است که هزار و ۳۵ نفر بیشتر از سال گذشته است.

وی گفت:امسال دو هزار و ۷۲ نفر در طرح خواندن با خانواده-هزار و ۸۳۸ نفر در حلقه های کتابخوانی و ۲ هزار و ۹۸۰ نفر در مسابقات سوادآموزی شرکت کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان از اجرای طرح نماز کلید بهشت در4 شهرستان و منطقه استان برای نخستین‌بار خبر داد و گفت: علاوه بر شهرستان دنا در سال گذشته 3هزار و536 نفر از آموزش دهندگان و سواد آموزان بویراحمد –دهدشت- گچساران و مارگون زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.

هادی زارع پور گفت: ۹۰ مربی و ۵۴۵ سوادآموز در مناطق عشایری استان زیر پوشش طرح توسعه سواد زنان و دختران عشایر قرار گرفتند.

 وی گفت بیش از ۹۸ درصد حجم ابلاغی استان زیرپوشش قرار گرفته و تا ۱۵ دی ماه ثبت‌نام ادامه دارد مدیرکل آموزش ها مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت:در تمام  شاخص ارزیابی سواد آموزی استان رتبه دوم کشور را کسب کرد.

هادی زارع پور گفت: از ۱۷6 شهید عرصه سواد آموزی 10 شهید مربوط به کهگیلویه و بویراحمد است.

 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان هم گفت: برای نخستین بار در ۲ سال گذشته 30 کلاس ۱۰ نفره سواد آموزی زیر پوش طرح ICDI قرار گرفتند.

 سیدحمدالله خواهش نیک گفت:هم اکنون 2هزار آموزش دهنده ومربی در استان واجد شرایط فعالیت در سواد آموزی هستند .

وی گفت: 8مرکز یادگیری محلی در استان فعال بود وامسال8مرکز یادگیری محلی دیگر راه اندازی می شود.

به اشتراک بگذارید :