25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ ۰۷:۵۰:۱۵
کد مطلب:  758349
پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت فرارسیدن هفته سوادآموزی

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به مناسبت فرارسیدن هفته سوادآموزی پیامی صادر کرد.
وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته ی سواد آموزی پیامی صادر کرد.
متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آموزه های دینی و سیره پیامبر رحمت و مهربانی، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین (علیهم السلام)، علم آموزی ابزار دانایی است و خواندن، نخستین کلمه و فرمان آخرین کتاب آسمانی، " قرآن کریم " است. از این رو خواندن و نوشتن برای آموختن و رهنمون شدن به پاکی و نیل به حیات طیبه از اهداف دین ماست.

بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در بهاری ترین روزهای انقلاب، مصادف با هفتم دی ماه سال 1358، با اقتدا به سیره ی نبوی و سنت علوی، فرمان ایجاد نهضت سوادآموزی را صادر و توجه ملت ایران را به این عزم ملی و فرهنگی جلب نمودند که:«باید در برنامه دراز مدت فرهنگ وابسته کشور را به یک فرهنگ مستقل و خودکفا تبدیل کنیم». ایشان تاکید فرمودند که بدون از دست دادن وقت و بدون تشریفات خسته کننده برای مبارزه با بی سوادی به طور ضربتی و بسیج عمومی قیام شود تا ان اشاءالله در آینده ای نزیک همه خواندن و نوشتن ابتدایی را آموخته باشند.

مایه مباهات است که دستاوردهای سرآمد سوادآموزی در بهبود و ارتقای شاخص باسوادی در همه گروه های سنی کمک به افزایش عدالت آموزشی، تسهیل دسترسی به فرصت دوم آموزشی و بهره گیری از طرح ها و برنامه های اثر بخش و جسورانه که در سال جاری منجر به کسب نشان دیپلم افتخار از سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد برای اجرای طرح آموزش مقدمات رایانه گردید. مصداق روشنی از اهتمام و جدیت همکاران در نوآوری و ابتکار جدید برای شتاب بخشی به باسوادی و دستیابی به افق های روشن ترسیم شده رهبر کبیر انقلاب اسلامی است. باور دارم حفظ و ارتقای دستاودهای سوادآموزی یک فرضیه و تلاش برای پیدا کردن مسیر های جدید اتخاذ تدابیر نو و جسورانه و تعریف افق های تازه وظیفه ای است که باید مجدانه تعقیب و پیگیری شود.

ضمن گرامی داشت روز سوادآموزی در این فرصت ارزشمند از تلاش هایی که در این جهت صورت گرفته است تشکر و قدردانی می نمایم و توفیق روز افزون همه همکاران خواهانم.

 

 

                                                                       سید محمد بطحایی

به اشتراک بگذارید :